"AKP iktidarı fındık üreticilerini yok etti"

Genel 20 Mart 2022 14:03
Videoyu Aç "AKP iktidarı fındık üreticilerini yok etti"
A
a
Gelecek Partisi Bolu Kurucu İl Başkanı Özkan Güneç, AKP iktidarının fındığı yok ettiğini, üreticilerinin de sorunlarının konuşulmasını istemediğini söyledi.
Gelecek Partisi Bolu Kurucu İl Başkanı Özkan Güneç, AKP iktidarının tüm ürünlerde olduğu gibi fındık üretimini de yok ettiğini belirtti. 
Fındığın Karadeniz bölgesi için oldukça önemli olduğunu, yüzbinlerce kişinin geçimini fındıktan sağladığını anımsatın Güneç, AKP iktidarı döneminde bu alanda ciddi sorunlar yaşandığını aktardı.
Türkiye'nin söz sahibi olduğu fındık üretiminde artık bu avantajın yok edildiğini vurgulayan Güneç, "Özellikle Doğu Karadeniz dünya fındık üretiminde söz sahibiydi. Dünyanın en kaliteli fındığı burada üretiliyordu ancak sağ olsun iktidar fındığın da fındık üreticisinin de dalını kırdı." diye konuştu.

"Hem yok ettiler hem konuşulmasın istiyorlar"

Güneç, fındık üreticilerinin sorunlarının dağları aştığını dile getirerek, "İnsanlar artık fındık ağaçlarını kesiyor. Böyle çokça görüntüyü izledik. Zaten oradaki arkadaşlarımız da bunu bize anlatıyor. Nasıl kesmesinler ki! O kadar zahmet çek, üret, topla. Ancak satmaya geldiği zaman elinde bir şey kalmasın. Bunun tek sorumlusu fındığı yabancıya peşkeş çeken AKP iktidarının kendisidir." şeklinde konuştu. 
Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) fındık üreticilerinin sorunlarının zaman zaman gündeme getirildiğini belirten Güneç, "Bakın görüntüleri var. Bazı milletvekilleri bu sorunları gündeme getiriyor. Ancak AKP ve küçük ortağının milletvekilleri bunu reddediyor. Bir de bunu kutluyorlar. Fındık üreticilerimiz bu görüntüleri izlesin ve gerçekleri görsün. Üreticilerin sorunları araştırılmasın diyorlar. Kıymetli vatandaşlarım son sözü size bırakıyorum." değerlendirmesini yaptı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat