"AKP zenginleştikçe çiftçi fakirleşiyor"

Genel 16 Mart 2022 15:31
Videoyu Aç "AKP zenginleştikçe çiftçi fakirleşiyor"
A
a
Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Güler, AKP iktidarının çiftçiyi fakirliğe mahkum ettiği söyledi. 
Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Nazir Güler, bahar mevsimine girildiğini ve çiftçiler için önemli günlerin başladığını belirtti.
Bahar demenin, çiftçiler için oldukça zorlu ve uzun bir sürecin başlangıcı manasına geldiğini anlatan Güler, "Bahar demek üretim demek, çalışmak demek, emek demek, alın teri demek. Tatlı bir telaş demek. Ancak sağ olsun AKP iktidarı herkes gibi çiftçilerimizin de bu heyecanını öldürdü." dedi. 

"Aranızda zenginleşen var mı?"

Güler, iktidar mensuplarının zenginleştikçe halkın fakirleştiğini anlatarak, "Şöyle bir etrafınıza bakın. Özellikle çiftçi arkadaşlarıma sesleniyorum. Bu iktidar zamanında fakirleştiniz mi yoksa zenginleştiniz mi? Eğer zenginleştiğini söyleyen çiftçi varsa kendisini tebrik edeceğim." diye konuştu. 
"AKP iktidarı zenginleştikçe halkımız fakirleşiyor" ifadesini kullanan Başkan Güler, şunları kaydetti:
"AKP demek sömürü demek, emek, alın terini alıp yandaşlara peşkeş çekmek demek. AKP demek yoksulluk, fakirlik demek. Bunlar Robin Hood'un Türk tipi. Hani Türk tipi başkanlık sistemleri var ya ülkeyi batıran. İşte öyle. Orjinal Robin zenginden alıp fakire veriyor ancak bizim yerli ve milli robinlerimiz tam tersini yapıyor. Halktan alıp yandaşa verdikçe veriyor. Halkın emeğini yandaşa yediriyor."
Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Nazir Güler, çiftçilerin bu iktidardan mutlaka hesap soracağını vurgulayarak, "Kamu bankalarından zengin edilenler, vergi cennetini ülkemizde yaşayanlar semiriliyor, çiftçi fakirleşiyor. Tarımda, ekonomide, merkez bankasında cahil bir kadro var; bunlar memleketin bereketini yok etti." görüşlerini iletti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat