"Anayasamızın ilk 4 maddesinin değiştirilmesini teklif dahi edemezler"

Genel 5 Ekim 2021 10:25
Videoyu Aç  "Anayasamızın ilk 4 maddesinin değiştirilmesini teklif dahi edemezler"
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Anayasanın ilk maddesinin değiştirilmesine yönelik sözleri nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanvekili ve TBMM eski Başkanı İsmail Kahraman’a tepki gösterdi.

‘Anayasamızın ilk 4 maddesi kırmızı çizgimizdir’ diyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Kahraman’ın “Değişmez maddeler anayasaya konmamalıdır. Milletin isteği halinde değiştirilebilir” sözlerinin algı çalışması olduğunu söyledi.
Başkan Sarı, “Ülkemizde çiftçilerimiz önünü göremiyor, memurlar 3600 ek gösterge bekliyor, öğrenciler kalacak yurt bulamıyor, akaryakıta, doğalgaza ve elektriğe peş peşe zamlar yapılıyor. Ama birileri çıkıp Anayasamızın ilk maddesinin değiştirilebileceği yönünde konuşmalar yapıyor. Bu ülkenin gerçeklerinin üzerinin örtülmesi ve gündemi değiştirme kaygısıyla yapılan algı operasyonlarıdır. CHP olarak bu tarz söylemlerin karşısındayız. Anayasamızın ilk 4 maddesinin değiştirilmesini teklif dahi edemezler. Herkes haddini bilsin” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat