“BİZİM İŞİMİZ MUTLU BİR TÜRKİYE YARATMAK”

Genel 16 Haziran 2021 14:40
Videoyu Aç “BİZİM İŞİMİZ MUTLU BİR TÜRKİYE YARATMAK”
A
a
TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Ankara'da bir otelde partisinin 1. Genişletilmiş İl Başkanları ile bir araya geldi. Türkiye Değişim Partisi (TDP) Bolu İl Başkanı Mithat Eser, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

TDP Bolu İl Başkanı Mithat Eser, "Biz TDP olarak, Türk milletini birlikte yaşamaya ve bu ülkeyi dimdik ayakta tutarak yeniden güçlü kılmaya kararlıyız" ifadelerini kullandı.

"Bizler, buralara ne büyük mücadeleler vererek geldik"

TDP Bolu İl Başkanı Eser, "Bizler, buralara ne büyük mücadeleler vererek geldik, nelerden vazgeçtik. Tehlike görünce kaçmadan, yan gelip yatmadan, kimseye kötü söz etmeden, tehditlere de boyun eğmeden, bileğimizin hakkıyla geldik. Çok yakında yüzbinlerce yurttaşımızı değişim kapısında bekliyoruz, o kapıdan birlikte girecek ve güçlü Türkiye'yi hep beraber yeniden inşa edeceğiz çünkü biz TDP'yiz" dedi.

" Siyaset, bir zenginleşme aracı değildir"

Siyasetin bir zenginleşme aracı olmadığına değinen Eser, "Zenginlik, siyasetçinin millete olan bağlılığı, samimiyeti ve dürüstlüğü olmalıdır. Bizim için esas olan, ülke birliği ve bütünlüğüdür, gerisi teferruattır. Devletimizin çıkarları, her şeyin üzerindendir. Bizim partimiz gençlerin rol modelidir çünkü biz gençlerin beklediği yenilikçi, reformlara açık, bilimi ve teknolojiyi takip eden, kültür ve sanatsız hareket etmeyen, engin görüşlü, herkesi kucaklayan, değişime açık bir partiyiz" şeklinde konuştu.

"Biz muhalefet değil, alternatifiz"

Eser, konuşmasının sonunda şunları kaydetti, "Biz muhalefet değil, alternatifiz. Biz, reaksiyon hareketi değiliz, biz, çözüm ve aksiyon hareketiyiz. Bizim, polemikle, lafla, atışmayla işimiz yok. Bizim işimiz çare bulmak. Bizim; sen ben kavgasında, sağ sol kavgasında işimiz yok. Bizim işimiz; 83 milyona, mutlu bir Türkiye yaratmak. Biz; bugünkü siyasetin figüranı değiliz, biz; ezilen halkın, sesiyiz, biz; yoksul vatandaşın, kalesiyiz. Biz; bu düzenin partisi değiliz. Biz, halkın bizatihi kendisiyiz. Biz; Türkiye Değişim Partisiyiz" diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat