"BU TÜR ZAMANLARDA BİR OLUP EL ELE VERMELİYİZ"

Genel 16 Ağustos 2021 21:26
Videoyu Aç "BU TÜR ZAMANLARDA BİR OLUP EL ELE VERMELİYİZ"
A
a
DSP Muğla İl Başkanı Michael Eser Aşkar, "Böyle bir afet durumunda, halk el ele bir bütün olmalı. Bir bütün olup bunların ötesine gelebilmesi için, yok bu beni çağırmadı, o gelmedi o gitmedi diye bir şey olmamalı. Belediyelerde hükümette birlikte olup bunun üstesinden gelmek zorundayız. Biz buna inanıyoruz"dedi. 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, vali başkanlığında düzenlenen yangın koordinasyon toplantısına kendisinin çağrılmadığını ifade etmişti. Yaşanan bu olayı değerlendiren DSP Muğla İl Başkanı Michael Eser Aşkar, bu tür olaylarda belediyelerinde hükümetinde birlikte olması gerektiğini söyledi.

İl Başkanı Aşkar, böyle bir durum var ise bunda art niyet aranması gerektiğini belirterek,  "Eğer böyle bir şey var ise bunda bir art niyet aramak lazım. Bir belediye başkanı eğer kriz masasına davet ediliyorsa gitmiyorsa, bunda art niyet ararım. Eğer bir belediye başkanı davet edilmiyorsa, bir validen veya bir hükümet yetkilisi tarafından, bu sefer hükümette bir art niyet ararım. Yani, sonuçta böyle bir afet durumunda, halk el ele bir bütün olmalı. Bir bütün olup bunların ötesine gelebilmesi için, yok bu beni çağırmadı, o gelmedi o gitmedi diye bir şey olmamalı. Belediyelerde hükümette birlikte olup bunun üstesinden gelmek zorundayız. Biz buna inanıyoruz" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat