“CHP ŞİMDİ DE SIRTINI TÜSİAD’A DAYADI”

Genel 23 Aralık 2021 13:48
Videoyu Aç “CHP ŞİMDİ DE SIRTINI TÜSİAD’A DAYADI”
A
a
Türkiye’nin ve Avrupa’nın en saygın araştırma şirketlerinden biri olan USESAM’ın Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş basına yaptığı açıklamada CHP ve TÜDİAD ilişkilerini ve bu ilişkinin arka planını değerlendirdi.

USESAM Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğmuş, “Ekonomideki istikrarsızlık ve döviz kurundaki dalgalanmalar karşısında proje üretemeyen ve çözümler sunamayan CHP, diğer muhalif partiler ve Millet İttifakı’nun tüm bileşenleri ne yapacaklarını bilmiyorlar.” dedi.

“TÜSİAD AÇIKLAMALARININ KABUL GÖRMEYECEĞİNİ KILIÇDAROĞLU BİLMİYOR MU?”

Erdoğmuş yaptığı basın açıklamasında sözlerini şöyle sürdürdü:
“Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski ile görüşerek, hükümete ekonomik baskı ve erken seçim çağrısı yapmaya yönelik hamlesinin akabinde,

TÜSİAD’ın, hükümetin ekonomik politikalarının yanlış olduğu yönünde bir bildiri yayınladıklarına şahit olduk. Sayın Kılıçdaroğlu’nun TÜSİAD’la görüşmesi ve TÜSİAD’ın bildiri yayınlaması, millet ve kamuoyu nezdinde büyük tepkilere neden olmuştu. Sayın Kılıçdaroğlu, bu milletin TÜSİAD’ı sevmediğini, oradan gelecek olumsuz açıklamaların millet nezdinde kabul görmeyeceğini bilmiyor mu? CHP’ye danışmanlık yapan ve neredeyse servet değerinde ücret alan araştırma şirketleri, Sayın Kılıçdaroğlu’na Türkiye’nin gerçeklerini ya kasıtlı söylemiyorlar yada siyaseti ve stratejiyi bilmiyorlar?

“USESAM’IN CHP’YE ÖNERİLERİ”

“Ben USESAM Araştırma Şirketinin Başkanı olarak, 20 yıldır iktidar olamayan CHP seçmenine üzüldüğüm için, bu bilgileri paylaşıyorum. USESAM Araştırma şirketi olarak, bu tür bilgileri esasında ücret karşılığı veriyoruz. Ancak ilk defa ücret almadan bu bilgileri buradan CHP yöneticilerine ve Sayın Kılıçdaroğlu’na veriyorum. CHP ve Sayın Kılıçdaroğlu, kimlerle ittifak yaptıklarını, kimlerden danışmanlık hizmeti aldıklarını, milletin güvenini kazanabilecek stratejilerin nasıl olması gerektiğini,Millet İttifakının kimi Cumhurbaşkanı adayı belirleyeceklerini ve sırtlarını kime dayanacaklarını iyi bilmeliler. CHP yöneticilerinin ve Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye gerçeklerini bir kez daha gözden geçirmelerini,paylaştığım bu bilgileri dikkate almalarını öneriyorum”değerlendirmesinde bulundu
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat