“CUMHUR VE MİLLET İTTİFAKININ TOPLAM OYU YÜZDE 50’NİN ALTINA DÜŞTÜ”

Genel 7 Kasım 2021 23:05
Videoyu Aç “CUMHUR VE MİLLET İTTİFAKININ TOPLAM OYU YÜZDE 50’NİN ALTINA DÜŞTÜ”
A
a
Türkiye’nin ve Avrupa’nın en saygın araştırma şirketi Uluslararası Siyaset, Ekonomi ve Strateji Araştırma Merkezi (USESAM) Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş, bir basın açıklaması yaparak Ekim ayında, Türkiye genelinde yapmış oldukları “Kamuoyu Siyasi Eğilim Araştırması, Anket” sonuç raporunu açıkladı.

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ?

USESAM Araştırma Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Müseyip Erdoğmuş’un paylaştığı anket sonuçlarına ilişkin açıklamasında: “50 ilde ve 3 Bin 280 Vatandaşa sorulan, Siyasi Tercih Anketinde, Bugün seçim olsa Hangi Partiye oy verirsiniz? sorusuna, ankete katılan vatandaşlar dan yüzde 23’ü AK PARTİ’ye, yüzde 11’i CHP’ye, yüzde 6’sı MHP’ye, yüzde 2.7’si HDP’ye ve 1.3’ü İYİ PARTİ’ye oy vereceklerini söyledi.  Diğerleri ise yüzde 1 in altında kalıyor. 

HİÇBİR PARTİYE OY VERMEYECEĞİM DİYENLERİN OY ORANI YÜZDE 35

Kararsızların ve asla hiçbirine oy vermeyeceğim diyenlerin oy oranının ise yüzde 55 oldu.  En dikkat çeken sonuç ise, asla hiçbir Partiye oy vermeyeceğim diyenlerin oy oranının yüzde 35 olmasıdır. USESAM Araştırma Şirketinin Ekim Ayında yaptığı Anket sonuçları da gösteriyor ki, toplumun neredeyse üçte birinden fazlası mevcut siyasi partilerin hiçbirine güvenmiyor” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat