“EN AĞIR ŞEKİLDE KINIYORUZ”

Genel 21 Mayıs 2021 01:11
Videoyu Aç “EN AĞIR ŞEKİLDE KINIYORUZ”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınadı.
Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet vakalarına bir yenisi daha eklendi. Hemşireye yumruk attı, ardından da araya girmeye çalışan doktora saldırdı. 
Soyluçiçek, yapılan bu şiddeti kınayarak açıklamalarda bulundu. “Sağlık çalışanlarına en muhtaç olduğumuz böyle bir salgın zamanında, doktorlarımıza ve hemşirelerimize zarar veren saldırganları en ağır şekilde kınıyoruz. Cezasızlıktan alınan cesaret karşısında gereken yaptırımlar uygulanmaz ve yetkililer tarafından net bir tutum sergilenmezse sağlık hizmeti sağlıklı bir şekilde sunulamaz. Sağlık çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, sağlıkta şiddetin son bulması için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğimizi bir kez daha belirtiyoruz” ifadelerinde bulundu. 

“BU ZULÜM, BU ŞİDDET CEZASIZ KALMAMALI”

Soyluçiçek sözlerine şöyle devam etti, ”Yaşanılan bu pandemi sürecinde büyük bir özveriyle yakınlarının bile yaklaşmadığı veya yaklaşamadığı covid hastalarıyla gece gündüz yeri geldiğinde özel hayatını, hatta kendi ailelerini bile ihmal ederek ilgilenen, uğraşan hekim ve sağlık çalışanların bu tür sağlıkta şiddet olaylarıyla karşılaşmaları üzücü bir durumdur. Sağlık çalışanlarına yapılan bu zulüm cezasız kalmamalı ve cezalar caydırıcı nitelikte olmalıdır. Devlet yetkilileri bu duruma acilen bir çözüm bulmalıdır.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat