“Günümüzde En Temel Haklar İhlal Edilmektedir”

Genel 10 Aralık 2021 13:34
Videoyu Aç “Günümüzde En Temel Haklar İhlal Edilmektedir”
A
a
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Demir, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Demir, “Herkes, ırk, cinsiyet, dil, din yahut siyasal, ulusal ya da toplumsal köken, doğuş gibi herhangi bir ayrım gözetmeksizin, bu bildirgede belirtilen bütün hak ve özgürlüklere sahiptir ve tüm insanlığın hak ve özgürlükleri bu bildirge ile güvence altına almıştır” dedi.

Başkan Demir en temel hakların günümüzde ihlal edildiğinin altını çizerek, “Ne yazık ki Ülkemizde; yaşam hakkı, ifade özgürlüğü, adil yargılanma, savunma, eğitim, barınma gibi en temel hakların ihlal edildiği; hemen her gün kadın cinayetlerinin yaşandığı, zor şartlarda düşük ücretlere çalışan işçilerin tedbirsiz biçimde maden ocaklarında ya da denetimsiz tersane sahalarında can verdiği, çocukların cinsel istismara uğradığı ve buna benzer durumların, sıkça yaşandığı ortadadır. İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinde maddelerle sıralanan “özgürlük, eşitlik, yaşama, bağımsızlık, yasa önünde tanınma, korunma, özel yaşam, yurttaşlık, mülkiyet gibi hakların yanı sıra ülkece oldukça eksikliğini hissettiğimiz düşünce özgürlüğü, ekonomik özgürlük, kadın, çocuk, engelli, eğitim ve sağlık haklarımızın önceliklerimiz olması gerektiğini düşünüyorum.
"İnsan hakları, düşünce ve ifade özgürlüğüdür, onurlu, eşit ve özgür yaşamaktır." diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi, İnsan haklarının ihlal edilmediği, tüm insanların eşit ve özgür yaşayabildiği bir dünya temennisiyle tüm insanlığın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyorum.”dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat