“HAMALLIK YAPACAK ESNAFLAR VAR” OĞUZ: DEVLET ESNAFA VE HALKINA SAHİP ÇIKMIYOR

Genel 15 Haziran 2021 17:51
Videoyu Aç “HAMALLIK YAPACAK ESNAFLAR VAR” OĞUZ: DEVLET ESNAFA VE HALKINA SAHİP ÇIKMIYOR
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz, açıklamalarda bulundu.

Pandemi döneminde, vatandaşa destek olduklarını söyleyen Oğuz,” Pandemi döneminin ilk aylarında, iç karantina dönemleri başladığında, genel başkanımız ve belediye başkanlarımız bize gıda desteği yaptılar. Bu destekle biz 3500 aileye ulaştık. Bu insanlara gençlik kollarıyla birlikte yardımcı olmaya çalıştık” diye konuştu.
CHP Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz, Erzurum’un Türkiye’de covid-19 vakalarının en yüksek olduğu illerden biri olduğunu söyledi. 

“Erzurum, hastalık sürecini iyi yönetemedi”

Erzurum’un çoğunluğun iktidara oy verdiğini, bu yüzden devletin Erzurum’a destek olmadığını belirten Oğuz,” Erzurum covid-19 sürecini iyi bir şekilde yönetemedi. Hükümet buradan zaten istediği oyu alıyor bu yüzden umursamıyor. Burada yapılan kongreler, hastalığı iyice yükseltti. Her şey normalleşiyor gibi ama burada vatandaş kendi kendine dikkat ediyor artık” şeklinde konuştu.

“Esnaf perişan halde” 

Her gün esnafın içinde olduklarını söyleyen Oğuz, sözlerine şöyle devam etti, ”Hemen hemen her gün esnafın içindeyiz. Esnaf perişan halde. Hiç kimseye 5 kuruş verildiğini duymadım. Bu sadece bir söylenti ama devletin 30- 40 yıldır vergisini aldığı esnafa daha bir kuruş destek verdiğini duymadım. Bütün esnaf kepenkleri kapatmış ek iş arıyorlar. Çok büyük esnaflardan hamallık yaparız diyenlerle karşılaştım. Bunun en büyük sebebi de devletin kendi esnafına kendi halkına sahip çıkmaması.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat