"Her Çocuk Türk Milletinin Umududur"

Genel 22 Nisan 2022 15:13
Videoyu Aç "Her Çocuk Türk Milletinin Umududur"
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde İl Başkanı Erhan Adem, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.


Başkan Adem, “ 23 Nisan 1920, sadece Türkiye Büyük Millet Meclis’imizin açılış tarihi değil aynı zamanda demokrasimizin ve cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür. Yüce meclisimiz, istiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu günlerde doğmuş, milli birlik ve egemenliğimizin en somut tecellisi olmuştur. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş yıldönümünü idrak ettiğimiz 23 Nisan günü, daima milli tarihimizin en parlak sayfalarından biri olarak anılacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında hayati rol üstlenen Büyük Millet Meclis’imiz her zaman ülke sorunlarına göğüs germiş, aldığı tarihsel kararlarla ülkemizin gelişimine hız kazandırmıştır. Dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı tüm dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, millî birliğimizin kenetlenmiş bir ifadesidir.
Unutulmasın ki, her çocuk bir gelecektir, her çocuk Türk milletinin umududur.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kurucu kahramanları ve vatanımızın geleceği için canlarını hiç düşünmeden ortaya koyan muhterem şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Yüce Türk Milletine ve çocuklarımıza kutlu olmasını diliyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat