"Konutta KDV indirimini dört gözle bekliyoruz"

Genel 24 Mart 2022 11:15
Videoyu Aç "Konutta KDV indirimini dört gözle bekliyoruz"
A
a
Tursat Başkanı Hamit Karış: "O süreçteki (pandemi) indirim ve desteklerin piyasaya olan olumlu etkilerini görmüştük. Böyle bir indirim olması durumunda önümüzdeki dönemde piyasada daha ciddi canlanma olacaktır."

Tursat Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Karış, konutta KDV indirimi yapılacağına yönelik haberleri heyecanla takip ettiklerini belirterek, "Böyle bir indirim piyasaya can suyu olacaktır. Merakla çıkmasını bekliyoruz." dedi. 
Karış, emlak piyasasındaki son gelişmeler ve konutta yapılması beklenen KDV indirimine ilişkin görüşlerini paylaştı.
Pandemi sürecinde oldukça zorlu bir süreç geçirdiklerini anlatan Karış, "O zaman da devletimiz önemli destek paketleri, indirimler açıklamıştı. Bu da bir nebze olsun sektöre can suyu olmuş, bizlere rahat bir nefes aldırmıştı. Şimdi de buna benzer bir çalışmanın olduğunu öğrenmek piyasada oldukça olumlu karşılandı." diye konuştu.

"KDV İNERSE SATIŞLAR PATLAR"

Hamit Karış, muhtemel KDV indirimin yapılması durumunda konut satışlarında patlama yaşanabileceğini belirterek, "Pandemiyle durma noktasına gelen sektör ufak ufak canlanıyor ancak bu asla yeterli değil. O süreçteki indirim ve desteklerin piyasaya olan olumlu etkilerini görmüştük. Böyle bir indirim olması durumunda önümüzdeki dönemde piyasada daha ciddi canlanma olacaktır." şeklinde konuştu.
Şu anda konut almayı planlayan birçok kişinin beklediğini vurgulayarak, şöyle devam etti:
"Bu kişiler KDV indirimini, fiyatların biraz makul seviyelere çekilmesini bekliyor. KDV indirimiyle satışların daha da artacağı kesin. İndirimin gelmesi durumunda konut satın almak için oldukça uygun bir dönem olacak. Tabii bu durumdan tüm ülke gibi Mersin de katkısını alacaktır. İllaki burada da bir hareketlilik olacak."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat