“MAĞDURİYET ON BİNLERCE FİRMA VE YÜZ BİNLERCE ÇALIŞANI ETKİLİYOR”

Genel 26 Mart 2021 12:45
Videoyu Aç “MAĞDURİYET ON BİNLERCE FİRMA VE YÜZ BİNLERCE ÇALIŞANI ETKİLİYOR”
A
a
CHP Eskişehir Milletvekilleri Dr. Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer, düğün salonu ve davet organizasyon işletmecileriyle bir araya geldi. 

Covid-19 önlemleri kapsamında düğün salonları da kapalı bulunan işletmeler arasında yer alıyor. Evlilik hayali kuran binlerce çift ise düğün salonlarının ne zaman açılacağını merak ediyor. Öte yandan zor günlerden geçtiklerini ifade eden düğün salonu işletmecileri de bir an önce salonlarının kontrollü olarak normale dönmesini istiyor.
İşletmecilerin bu beklenti ve çağrısına CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer kulak verdi. Covid-19 küresel salgın önlemleri kapsamında getirilen kısıtlamaların düğün salonu işletmecileri ve organizasyon sektörünü olumsuz etkilediğini vurgulayan CHP’li Süllü ve Çakırözer, Eskişehir Düğün Davet Organizasyon İşletmeleri
Derneği yönetimi ve dernek üyeleri ile bir araya gelerek süreçte yaşanan sorunları ve talepleri dinledi.

“KİRA, MAAŞ VE FATURALAR ÖDENMEYE DEVAM EDİYOR”

CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer, sektör temsilcileri ile yaptıkları görüşmenin ardından, “Kısıtlamalar nedeniyle düğün salonları ve organizasyon firmaları yaklaşık bir yıldır ekonomik darboğaz yaşıyor. Kapalı olmalarına rağmen işletmeler kira, personel maaşları ve faturalarını ödemeye devam ediyor. Normalleşme takvimi açıklanmasına rağmen davet ve organizasyon sektörü belirsizlik yaşamaya devam ediyor. Davet ve organizasyon işletmelerinin yaşadığı mağduriyet sadece kendi sektörlerini değil, iş zinciri içinde olan on binlerce firma ve bu firmalardaki yüz binlerce çalışanı etkiliyor. Sektörün sorunlarının çözüme kavuşturulması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Mağduriyet yaşayan düğün salonu ve organizasyon işletmelerinin sorunlarını Meclis’te dile getirmeye devam edeceğiz. Sektör temsilcileri ile bizleri bir araya getiren Dernek Başkanı Cem Ekin’e bilgi aktarımı için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat