“ÖĞRETMENLERİMİZ, EN ZOR ŞARTLARDA BİLE, ÜLKEMİZİN HER KÖŞESİNE ULAŞARAK GELECEĞİMİZE IŞIK TUTMAKTADIRLAR”

Genel 23 Kasım 2021 21:54
Videoyu Aç “ÖĞRETMENLERİMİZ, EN ZOR ŞARTLARDA BİLE, ÜLKEMİZİN HER KÖŞESİNE ULAŞARAK GELECEĞİMİZE IŞIK TUTMAKTADIRLAR”
A
a
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, 24 Kasım öğretmenler günü dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. 

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım tarihi, 1981 yılından beri ‘Öğretmenler Günü’ olarak kutlanmaktadır” diyen başkan Kızılboğa mesajında şu ifadelere yer verdi:

“En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun.
Saygın bir meslek olan öğretmenlik, sevgi ve fedakârlığın yol göstericiliğinde, milletimize hizmet etmenin en güzel yoludur. Hz. Ali ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’, Atatürk ‘Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ demişlerdir” ifadelerine yer verdi.
Kızılboğa, “Başımızın tacı olan öğretmenlerimiz, vatanın her karış toprağında hiçbir koşul ve zorluk tanımaksızın ifa ettikleri kutsal görevleriyle, kıymetlerini her zaman en müstesna yerde korumaktadırlar. Bugün, Cumhuriyetimizin ve Türkiye’mizin gelmiş olduğu noktada eğitim camiasının neferlerinin rolü en başta yer almaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, sevgili öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kıymetli varlığımız olan siz değerli öğretmenlerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat