“TÜRK BİRLİĞİ”NİN HIZLA KÜRESELLEŞEN DÜNYADAKİ YERİ

SİYASET 20 Aralık 2021 21:57
Videoyu Aç “TÜRK BİRLİĞİ”NİN HIZLA KÜRESELLEŞEN DÜNYADAKİ YERİ
A
a
Türkiye’nin ve Avrupa’nın en saygın araştırma şirketlerinden biri olan USESAM’ın Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş, Türk Birliği’nin hızla küreselleşen dünyadaki yerine ilişkin basın açıklaması yaptı.

Başkan Erdoğmuş yaptığı açıklamada Avrupa gezisini değerlendirdi. Avrupa Birliği’nin Brüksel’de düzenlediği “Türk Birliği” Başlıklı panele konuşmacı olarak davet edilen Erdoğmuş bu panelde “Türk Birliği” konulu bir sunum yaptı.
“TÜRK BİRLİĞİ ÜÇÜNCÜ BİR GÜÇ OLACAK”
USESAM Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş sunumunda şunları söyledi:
“Hızla küreselleşen Dünya, yeni birlik ve ittifakları da peşinden sürüklemekte. Birleşmiş Milletlerin (BM) beş daimi üyesinin keyfi ve taraflı tutumları, “Türk Birliği’nin” doğmasını zorunlu kılan en önemli sebeplerindendir. Küreselleşen dünyada yeni bir kutup ve yeni bir güç olarak doğan “Türk Birliği” anlaşması, hem Birleşmiş Milletler’in taraflı tutumuna bir cevap hem de yeni dünyada artık üçüncü bir birlik,ticarette ve dünya güvenliğinde ise söz sahibi olacak bir güç olacak
'Türk Birliği’ni 'görebiliriz'' dedi.
 
1000
icon
Ahmet 22 Aralık 2021 09:37

Ağam TÜRK birliği birinci güçtür

0 0 Cevap Yaz
Ali Ekber TOMBAKOĞLU 21 Aralık 2021 11:00

Bu gerçekleri Büyük Türk Dünyasının Yöneticilerinin ve Tek yanlı küreselleşen diğer ülke yöneticilerinin görüp,kendilerine çeki düzen vermeleri gerekmektedir. Bu nedenle takdir ve teşekkürlerimi iletiyorum. Selam,sevgi ve saygılarımla.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat