“Yunan Dışişleri Bakanının yaptığı yanlışlığı kendilerine aynen iade ediyoruz”

Genel 16 Nisan 2021 15:24
Videoyu Aç “Yunan Dışişleri Bakanının yaptığı yanlışlığı kendilerine aynen iade ediyoruz”
A
a
 Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Uğur Aksöz, zoom üzerinden gerçekleşen Merkez Yönetim Kurulu toplantısında masaya yatırılan konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Devletlerarası gerçekleştirilen protokol konuşmalarının basın önünde çirkin ithamlarla gündeme gelmesini eleştiren Aksöz “Biz bugün zoom üzerinden yaptığımız Merkez Yürütme Kurulu toplantısında konuyu enine boyuna konuştuk. Bir kere devletlerarası protokolde, medyaya çirkin ve itham edici konuşmalar yapılmaz. Bir şikayetiniz var ise başbaşa görüşmelerde dile getirirsiniz ancak tüm dünyaya açık olan bir toplantıda barıştan ve iyi ilişkilerden bahsetmelisiniz. Ben bu davranışı Yunanistan Dişişleri Bakanı Nikos Dendias’ın acemiliğine veriyorum. Bu acemice bir çıkıştır. Bir devletin misafiri olup, o devletin makamında, o devleti suçlamak görülmemiş bir skandaldır.” dedi.

“ÖLÜMÜNE DEVLETİMİZİN YANINDA OLURUZ”

Türkiye Değişim Partisi’nin Dışişlerin de devleti ve milli menfaatlerin savunulması konusunda ellerinden gelen her şeyi yapacaklarının altını çizen, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Uğur Aksöz, “Devletimizin korunması milli menfaatlerin savunulması noktasında, ölümüne devletimizin yanında oluruz. Bunu herkes bilsin, Yunan Dışişleri Bakanının yaptığı yanlışlığı kendilerine aynen iade ediyoruz. ifadelerini kullandı.  
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat