“Zulme Maruz Kalan Müslüman Kardeşlerimiz İçin Dua Edelim”

Genel 26 Nisan 2022 14:45
Videoyu Aç “Zulme Maruz Kalan Müslüman Kardeşlerimiz İçin Dua Edelim”
A
a
Gelecek Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Mustafa Barış Topçu, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayınlayarak, “Büyük bir heyecan ile karşıladığımız Ramazan ayının sona erecek olmasının hüznü, bayramın habercisi olan Kadir Gecesi’nin sevincini aynı anda yaşıyoruz” dedi.
 
Başkan Topçu, “Bütün insanlık için hidayet rehberi olan Kur'an-ı Kerim'in bu gecede indirilmeye başlanmış olması, Kadir Gecesi'ni diğer bütün zaman dilimlerinden üstün kılan özelliğidir. Kuran-ı Kerim’de “Bin aydan daha hayırlı” olduğu ifade edilen Kadir Gecesi, manevi ikliminin yanı sıra, birlik ve beraberlik için vazgeçilmez bir fırsattır. O nedenle tüm hayırları, dostlukları, kardeşlik ilişkilerini, komşuluk duygularını ve hemşehrilik ruhumuzu bu gece de daha da arttırmalıyız” dedi.
 
Bu manevi gecede dünyanın birçok yerinde acıya, zulme ve yokluğa maruz kalmış Müslüman kardeşlerimize de dua etmeliyiz diyen Başkan Topçu, “Kadir Gecesi’nin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini diliyorum. Hemşehrilerimizin ve bütün İslam âleminin Kadir Gecesini kutluyor, hep birlikte bayrama kavuşmayı diliyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat