27 VE 29. DÖNEM PM ÜYESİ CAVİDAN DEMİRAĞ “ŞANLI ÇANAKKALE VE KURTULUŞ SAVAŞLARINI UNUTMAMALI, UNUTTURMAMALIYIZ” 

Türkiye 17 Mart 2021 14:53
Videoyu Aç 27 VE 29. DÖNEM PM ÜYESİ CAVİDAN DEMİRAĞ “ŞANLI ÇANAKKALE VE KURTULUŞ SAVAŞLARINI UNUTMAMALI, UNUTTURMAMALIYIZ” 
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 106.Yıldönümünü kutlamanın ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşıyoruz” dedi. 

Şanlı Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarını unutmamalı, unutturmamalıyız.” Diyen CHP 27 VE 29. Parti Meclis Üyesi Cavidan Demirağ, “Yeni Kurtuluş Savaşlarının, yeni Sevrlerin bugünkü dünyada belki savaş sahnesinde olmasa bile yeni stratejik söylemlerle önümüze getirileceğini düşünmemiz gerekir. Bu yolda atılan her adım, bize, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda canlarını feda eden atalarımızın mirasına vurulan asıl darbe olacaktır. Geçmişini unutanlar, o geçmişi yeniden yaşamak zorunda kalırlar. Biz ne Çanakkale’yi, ne Milli Mücadele’yi, ne vatan ve bayrak için canını veren aziz şehitlerimizi, ne de ” YA İSTİKLAL; YA ÖLÜM” diye haykıran Büyük Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ü unuttuk, unutturduk. Bize yeni Sevr dayatmalarıyla geçmişi yaşatmak isteyenlerin bu yıkım ve zulüm planlarını dün Çanakkale’de olduğu gibi bugün de bertaraf etmek boynumuzun borcudur. Öyleyse geçmişimizden feyiz alarak bugünde “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ” diye haykırıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi'nin 106. yıldönümünde gösterdikleri eşsiz mücadelenin bilinciyle, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.” İfadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat