ABP GENEL BAŞKANI BEDRİ YALÇIN: BUNLARI İZMİR’DE DENİZE DÖKECEĞİZ

Genel 27 Eylül 2021 12:45
Videoyu Aç ABP GENEL BAŞKANI BEDRİ YALÇIN: BUNLARI İZMİR’DE DENİZE DÖKECEĞİZ
A
a
Ankara düzenlenen mitingde konuşan Anadolu Birliği Partisi (ABP) Genel Başkanı Bedri Yalçın, mitingin sonlandırılması için gelen baskılara tepki göstererek, “Eğer özgürlük ve demokrasi varsa, eğer bizler bu vatanın evlatlarıysak kimse bizim sesimizi kesmemeli. Ama size söz veriyoruz İzmir’de bunları denize dökeceğiz” dedi. 

Anadolu Birliği Partisi (ABP) Genel Başkanı Bedri Yalçın öncülüğünde Ankara’da “İstanbul, Ankara, İzmir; Ses Ver Türkiye-Anadolu Anneleri Ankara’da” sloganıyla “Büyük Uyanış Başkent” adlı mitingi düzenledi. 

Anıt Park’ta düzenlenen “Geleceğin İçin Plandemiye Dur De” ilkesiyle yola çıkılan mitinge 5 Bin kişi katıldı. Mitingde bilim adamları, kanaat önderleri ve sanatçılar da konuşma yaparak aşı konusunda yapılan dayatmalara tepki gösterdi.

Mitingin başlamasının ardından alana gelen ekiplerin mitingi sonlandırın demesi ise binlerce kişi tarafından tepkiyle karşılandı.

Anadolu Birliği Partisi (ABP) Genel Başkanı Bedri Yalçın, mitingte yaptığı konuşmada, miting için 15.00-18.00 saatleri arasında izin alındığını ifade ederek, “Biz müracaatımızı yaptık, iznimizi aldık. Şimdi arkadaşlar gelmiş keseceğiz diyorlar. Bizleri susturmak istiyorlar. Eğer özgürlük ve demokrasi varsa, eğer bizler bu vatanın evlatlarıysak kimse bizim sesimizi kesmemeli. Ama size söz veriyoruz İzmir’de bunları denize dökeceğiz” dedi.

Sağlık Bakanlığının önüne siyah çelenk bıraktıklarını ifade eden ABP Genel Başkanı Bedri Yalçın, “Çelengi bıraktık ama orada kalmasına izin vermediler. Bakan ile görüşme talebimiz var ancak 10 gündür görüşemiyoruz. Milletimizden korkmayın. Milletin sorularına cevap verin. DSÖ’ya sorularımızı ilettik cevap vermediler. Bu mesele siyaset üstü bir mesele. Bu mesele yürek meselesi. Bu mesele halkın meselesi. İzmir mitingimizde de aynı coşkuyu bekliyoruz. Katılımlarınızdan ve cesaretinizden ötürü hepinize sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.
Abdurrahman Dilipak’ın konuşmasının ardından miting sona erdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat