ABP’Lİ YALÇIN: “MUTFAKTAKİ YANGIN SÖNDÜRÜLEMİYOR!”

Genel 7 Eylül 2021 13:34
Videoyu Aç ABP’Lİ YALÇIN: “MUTFAKTAKİ YANGIN SÖNDÜRÜLEMİYOR!”
A
a
Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, hayat pahalılığıyla ilgili konuştu. Yalçın, “Mutfaktaki yangın söndürülemiyor” dedi.

Dünya gıda fiyatları iki aydır kaydettiği düşüşün ardından şeker, bitkisel yağlar ve bazı tahıl fiyatlarındaki artışlarla Ağustos'ta keskin şekilde yükseldi.
Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın da gıda fiyatlarındaki yükselişe ve hayat pahalılığına ilişkin açıklama yaptı. Başkan Yalçın, “Ekonomik kriz kendini derinden hissettiriyor. TÜİK rakamları ne kadar kırparak ve hükümetin işine geldiği gibi ayarlayarak açıklasa da mutfakta, çarşıda, pazarda insanlar neyin ne olduğunu biliyor. İşsizlik alıp başını gidiyor. Asgari ücret kara kara düşündürüyor. Gıda fiyatları ise insanı çileden çıkarıyor. Markete giren bir kişi 300-400 TL’den aşağı fiyat ödemeden çıkamıyor. Şimdi de en temel gıda ürünlerinden yağın fiyatı yine arttı. İnsanların tencere-tavası boşaldı, yemek yapamaz hale geldi. İktidar eskiden yağ kuyrukları vardı diyerek siyasi rant peşinde koşuyor ancak şimdi o yağın yanına bile yaklaşamaz hale gelindiğini görüyoruz ve bu çok acı bir durum. Mutfaktaki sönmeyen bu yangının iktidar tarafından görülmesi gerekiyor yoksa çok daha içinden çıkılamaz bir hale ülke olarak gireceğiz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat