ABP’Lİ YALÇIN’DAN ERDOĞAN’A: “NAS İLE Mİ YÖNETİLİYORUZ ANAYASA İLE Mİ?”

Genel 21 Aralık 2021 22:37
Videoyu Aç ABP’Lİ YALÇIN’DAN ERDOĞAN’A: “NAS İLE Mİ YÖNETİLİYORUZ ANAYASA İLE Mİ?”
A
a
Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, ekonomideki gidişata ilişkin ve AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yastık altı çağrılarına ilişkin açıklama yaptı.
Ekonomideki dalgalanmaların istikrarsızlığa yol açtığı şu sıralarda iktidar kanadından gelen yeni ekonomik hamleler doların ateşini biraz olsun dindirse de vatandaşlar ve esnaf belirsizlik nedeniyle hala endişeli. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ise vatandaşa sık sık “yastık altındakileri bozdurun” çağrısını yapıyor.

“İSLAM’IN HER ŞEYİNE UYDUN MİLLETİ YİNE DİNLE KANDIRMAYA ÇALIŞIYORSUN”

Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın da Erdoğan’ın bu çağrılarına ilişkin açıklama yaptı. Başkan Yalçın şunları söyledi:
“20 yıldır ülkeyi yöneten Erdoğan işler kötü gittiğinde sürekli olarak dini siyasete alet ediyor. Nas diyor, Kuran hükümlerinden bahsediyor. Sayın Erdoğan’a tavsiyem öncelikle vatandaşların sağlığını, sıhhatini, karın tokluğunu gidersin. Kendisi bolluk içindeyken millete yokluk tavsiyesi vermesin. Sayın Erdoğan’ın etrafındakiler tek maaşla yetinemezken, bu milletin ne şartlarda çarşı pazar gezdiğini, sepeti nasıl dolduramadığına bir baksın, sonra insanlara nasihat vermeye kalkışsın. Kaldı ki biz nas ile mi yönetiliyoruz yoksa anayasa ile mi bu soruyu da sormak gerekir. İslam’ın her şeyine uydun milleti yine dinle kandırmaya çalışıyorsun. Önce yalan söylemeyeceksin, senden olmayanlara iftira atmayacak ve kin beslemeyeceksin Sayın Erdoğan!”

“KAYINPEDER YASTIĞNIIZI DA YORGANINIZI DA ALIP GELİN DİYOR”

“Erdoğan sürekli yaptığı gibi şu sıralarda yine gözünü milletin yastık altına dikmiş. Attığı her adımla ekonomiyi daha da kötü hale getiren Erdoğan çıkıyor, “yastık altındakileri çıkarın” diyor. Sayın Erdoğan’ın damadı vardı. Doların bugünlere geleceğini çok iyi öngörmüştü! O da “dolarınızı bozdurun” demişti ve vatandaşların belli bir kesimi de bozdurmuştu. Ama sanıyoruz ki şu an çok daha farklı bir durumdayız. Bu kez kayınpeder yastık, yorgan altındakilerden ziyade millete doğrudan “yastığınızı da yorganınızı da alıp gelin” diyor. Bu vaziyet böyle gitmez. Erdoğan bir an önce akla dayalı, mantıklı ve makul adımlarla işleri yoluna sokmalıdır. Aksi taktirde siyasi sonunu hızlandırmaya tam gaz devam eder”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat