ABP’Lİ YALÇIN İSYAN ETTİ: “BİZİ ANTALYA’DA KONUŞTURMADILAR”

Genel 2 Kasım 2021 22:58
Videoyu Aç ABP’Lİ YALÇIN İSYAN ETTİ: “BİZİ ANTALYA’DA KONUŞTURMADILAR”
A
a
Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, Antalya’da düzenlemek istedikleri mitingle ilgili yaşadıkları engellemeleri anlatarak isyan etti. Yalçın “Bizi konuşturmadılar. Atatürk resmini asmamız da engellendi” dedi.

Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, Antalya’da 28 Ekim Perşembe günü Kışlahan Hotelde, yerel basın ile yaptıkları kahvaltıda ''Seçim Değil Geçim Mitingi'' düzenleyeceklerini açıkladı. Bu açıklamanın ardından 31 Ekim Pazar günü Muratpaşa Kapalıyol havuz başında miting için valiliğe yazılar yazıldı. Ancak Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın’ın söylemlerine göre mitinge her türlü zorluk çıkarıldı. Yaşananları Başkan Yalçın şu şekilde anlattı:

“HER TÜRLÜ ZORLUĞU ÇIKARDILAR”

“Miting Muratpaşa bölgesinde olduğu için bizi Muratpaşa Kaymakamlığına yönlendirdiler. Kaymakamlığa bizzat kendin gittim ve miting izni için gerekli yazıyı vererek izni aldık. Daha sonra 31 Ekim tarihinde Antalya, Muratpaşa ilçesinin Kapalıyol havuz başında miting yapmak için toplanmaya başladığımızda Anadolu Birliği Partisi olarak bize her türlü zorluğu bize çıkardılar.” 

“ATATÜRK RESMİNE İZİN VERİLMEDİ”

“Alanda bulunan polis memurları Türk Bayrağını ve Atatürk resmini açmamıza izin vermediler. Biraz direnince tek bayrağımız olan Türk bayraklarımızı astık. Ancak Atatürk resmini asmamıza izin verilmedi.”

“POLİSİMİZİ BİZE KARŞI KULLANDILAR”

“Anadolu Birliği Partisi olarak yeterliliğimizi anlattıysak ve 2020 yılında resmen kurulmuş olduğumuzu belirtmemize ve kaldı ki bununla beraber miting ya da basın açıklamaları anayasal hakkımız olmasına rağmen polisimizi bize karşı siyasi bir şekilde kullanarak engellediler. Öte yandan miting alanında kürsü kurmamıza da izin vermedikleri gibi ses sistemi kurmamıza da izni vermediler. Bunun sorumluları hakkında gerekli şikâyetlerde bulunacağız.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat