ABP’Lİ YALÇIN TÜİK BAŞKANINA SESLENDİ: “KAMUOYUNU BİLGİLENDİRMEKLE MÜKELLEFSİNİZ!”

Genel 6 Aralık 2021 11:13
Videoyu Aç ABP’Lİ YALÇIN TÜİK BAŞKANINA SESLENDİ: “KAMUOYUNU BİLGİLENDİRMEKLE MÜKELLEFSİNİZ!”
A
a
Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, TÜİK’in kapılarının CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na kapanmasına ilişkin konuştu.

Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TÜİK’e gitti. Ancak TÜİK yetkilileri kapıyı açmadı. Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın da TÜİK’in CHP liderini dinlemek için içeriye girmemesine tepki gösterdi.

“DEVLETİN KURUMLARINI OYUNCAK ETMEYİN”

Başkan Yalçın, “TÜİK doğruları millete aktarmakla mükellef, kamuoyunu bilgilendirmekle mükelleftir. TÜİK’in işi rakamlarla oynayıp, insanlarla alay etmek değildir. Tuzu kuru TÜİK, türkü evi midir? Ana muhalefet partisinin genel başkanına kapıları kapatmak, seçmenlere hakarettir. Bugün TÜİK, Erdoğan’a yaranmak için böyle bir davranışta bulunmuş olabilir ama unutmasınlar ki hiç kimse kalıcı değildir. Sultan Süleyman’a bile kalmayan koltuk Erdoğan’a da kalmaz. Devletin kurumlarını oyuncak etmeye, siyasi iktidara alet etmeye hiç lüzum yoktur. Ana muhalefet partisine oy veren seçmenlere hakaret anlamına geldiği için TÜİK’in bu tutumunu şiddetle kınıyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat