ADEM: MAKAM SEVDASI İÇİN ÜLKEYİ KADERİNE TERK ETTİLER!

Genel 20 Aralık 2021 19:02
Videoyu Aç ADEM: MAKAM SEVDASI İÇİN ÜLKEYİ KADERİNE TERK ETTİLER!
A
a
CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, ekonomik politikaların yanlış yürütülmesi ve TL'nin tüm döviz kurları karşısında değer kaybetmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ülkenin bu duruma gelmesinin liyakatsiz görev dağılımı olduğunu belirten Adem, iktidarı yönetememekle suçladı. 

Başkan Erhan Adem, yaptığı değerlendirmede TL'nin sadece Dolar ve Euro karşısında değil Bulgar Levhası gibi bir para birimi karşısında bile değer kaybettiğini söyledi. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin söylemlerini de hatırlatan Başkan  Adem, sırf makam sevdası için ülkenin kendi kaderine bırakıldığını ifade etti. 

"Biz burada oyun mu oynuyoruz?"

Başkan Erhan Adem, Nebati'nin yanlış politikalarından bahsederek; "Bir kalkınma planı içerisindeyiz eğer güzel giderse birlikte çıkacağız, batarsak da birlikte batacağız" diyen bir bakan hem de ülkenin maliye bakanının bunu demeye hakkı var mı? Biz burada oyun mu oynuyoruz? Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonominin kitabı yazdık demişti. Böyle mi yazdınız, böyle mi ülke yöneteceksiniz? Ama bir söz vardır. O sözde işi ehline verin der. Bizim iktidar işi ehline vermiyor tam tersi ehli olmayana veriyor. Sonra o kişi de batarsak batarız diyor kenara çekiliyor. Çünkü ekonomine, döviz ne, ülke refahı ne, kalkınma planı ne bilmiyor" dedi. 

"Hadi Dolar dış güçler diğerleri de mi dış güçler"

TL'nin hızla değer kaybetmesine de değinen Adem; "Biz Dolar, Euro, Altın diyoruz ama bir dönüp bakın. Biz küçük gördüğümüz diğer para birimleri karşısında da değer kaybettik. Hadi Dolar dış güçler diğerleri de mi dış güçler? Ülke uçurumdan aşağıya atıldı. Son sürat dibe çakılacacağız neden bazılarının koltuk sevdası yüzünden. Bu bizim ülkemize revâ mıydı? Güzelim ülkeyi ne hâle getirdiler. Rant peşinde koştular, yandaşları yedirdiler, sattılar en sonunda kendi kaderine terk ettiler" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat