AK PARTİ NEDEN KAYBEDECEK? BAŞKAN ERDOĞMUŞ: “AK PARTİ NEREDE HATA YAPTI VE NEDEN KAYBEDECEK?”

Genel 10 Mayıs 2021 13:30
Videoyu Aç AK PARTİ NEDEN KAYBEDECEK? BAŞKAN ERDOĞMUŞ: “AK PARTİ NEREDE HATA YAPTI VE NEDEN KAYBEDECEK?”
A
a
USESAM olarak, AK Parti ile ilgili Nisan ayı içinde farklı anket çalışması yaptıklarını bildiren USESAM Araştırma Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş, AK Parti’nin neden kaybetmek zorunda olduğunu ve artık seçim kazanmasının çok güç olduğunu, nerede hata yaptığını basına yaptığı yazılı açıklamayla duyurdu.
Erdoğmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Keçiören’deki oturduğu evden ayrılıp, Beştepe’ye çıktığı gün kaybettiğini söyledi. USESAM Araştırma Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş sözlerini şöyle sürdürdü:

“ARTIK EZİLENDEN DEĞİL EZİLENDEN YANA ALGISI VAR”

“Uğradığı siyasi mağduriyet sonucunda, ülkede mağdur edilen tüm kesimler neredeyse kendi mağduriyetleriyle özdeşleştirdiği için Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a çok büyük destek verdiler. İlk ortaya çıktığında ezilenden yana bir görüntü sergileyen Sayın Cumhurbaşkanı, zamanla ezilenden yana değil, ezenden yana bir algıya dönüşmüş olması da vatandaş nezdinde bir daha telafisi mümkün olmayan hasara neden olmuştur. İşte bu iki sebep, Keçiören’den Beştepe’ye ve ezilenden değil ezenden yanaymış algısı artık vatandaş tarafından kabul görmüş, bundan sonraki seçimleri artık AK Parti’nin kazanması oldukça güçleşmiştir.” 

“YENİ ARAYIŞA GİREN YÜZDE 60’LIK KESİM MUHALEFETE YÖNELMİYOR”

Başkan Erdoğmuş açıklamasının devamında, “Özellikle muhafazakâr sağ seçmenin neredeyse yüzde 60’a yakını bir arayış içinde. Ancak bu arayış muhalefete asla yönelmiyor. Bu yüzde 60’ın yüzde 1’i bile muhalefete gitmiyor. Hem iktidar hem muhalefet seçmeni, siyasetin bu kısırlığından bunalmış ve bir lider arayışına yönelmiştir” ifadeleriyle sözlerine son verdi.
1000
icon
Ahmet 10 Mayıs 2021 21:57

İyi yönetmiyor ve. Ötekleştiriyor

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat