AKBAŞ:BU SİSTEMLE 1970 KRİZİNE GERİ DÖNECEĞİZ!

Genel 22 Aralık 2021 22:13
Videoyu Aç AKBAŞ:BU SİSTEMLE 1970 KRİZİNE GERİ DÖNECEĞİZ!
A
a
İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz gün açıkladığı yeni ekonomi kalkınma planıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.Aydın Akbaş;"Ülkeyi 1973'deki gibi sancılı süreçler bekliyor."dedi. 

1970 tarihinde Turgut Özal'ın kötülediği sistemi,Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adını değiştirerek kullanmasına ver yansın eden Aydın Akbaş, bu sistemin ucube bir sistem olduğunu ve halkı faize çekmekten başka hiçbir işlevinin olmadığını söyledi.

"Bu da tıpkı başkanlık sistemi gibi sonradan patlayacak olan bir sistem"

Aydın Akbaş yaptığı açıklamada;" Şu an geçirdiğimiz bu krizin tek sebebi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve onun getirdiği sistemlerdir.Bu da tıpkı başkanlık sistemi gibi sonradan patlayacak olan bir sistem. 
Biz sürekli sorunun temeline inmemiz gerektiğinden bahsetsek de iktidar yüzeysel olarak çözmeye çalışıyor. Hep birlikte göreceğiz bu sistem de bir süre sonra işe yaramayacak,döviz kurları indiği bi tekrar yükselişe geçecek.Ülkemizi aynı 73'deki gibi sancılı bir süreç karşılayacak."dedi.

"Bu sistem fakirden para isteyip,zengini iyice zengin etmekten başka bir şey değil"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz ile ilgili düşüncelerini hatırlatan Aydın Akbaş;"Her konuşmasında faize düşmanım,faizi bitireceğiz,Müslüman bir ülkeyiz diyordu.Gel gör ki 1970'de uygulanan ve Özal'ın kurtulmak istediği faiz sistemini geri getirdi.Bu sistem fakirden para isteyip,zengini iyice zengin etmekten başka bir şey değil.Faizin tam ortasında duran bir sistem bu.Elle tutulur bir yanı yok.İktidar hep kaçak yollardan günü kurtarma çabasında.Peki ya yarın ne olacak?İşte o zaman bu halk da sandıkta senin yarınını düşünmeyecek."ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat