Akçiçek: “Hepimizi Cumhuriyeti Korumaya Davet Ediyorum”

Genel 28 Ekim 2021 15:20
Videoyu Aç Akçiçek: “Hepimizi Cumhuriyeti Korumaya Davet Ediyorum”
A
a
Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Akçiçek mesajında: “Kurtuluş Savaşımızın görkemli başarısının bir ürünü olan Cumhuriyetimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün 10.Yıl Nutku’ndaki ifadesi ile “En büyük bayramımızdır ve bu bayram, onurlu bir halkın ulusal birlik ve beraberliğinin ürünüdür.”

Bugün Cumhuriyet Bayramı’nın sevincini yaşayabilmek, ona layık olmakla olanaklıdır. Ne yazık ki, ülkemizin bugün içinde bulunduğu koşullar, bayramları yaratan güçlere karşı sorumluluğumuzu yerine getirmediğimizi işaret eden olumsuzluklarla doludur.

Cumhuriyet’in kurucuları, gelecek kuşaklara birinci görev olarak ‘’Türk bağımsızlığı ve Türk Cumhuriyeti’nin sonsuza dek korunması’’ sorumluluğunu vermişlerdir. Varlığımızın ve geleceğimizin biricik temeli budur. Bu sorumluluğu yerine getirirken dayanacağımız güç ise, geçmişten bize kalan devrimci mirastır. Bu miras, bize, diğer uluslara tabi olmayı değil, bağımsız olmayı, düşman olmayı değil, eşit koşullarda bir arada olmayı, haksızlıklar karşısında susmayı ve sinmeyi değil, mücadele etmeyi ve direnmeyi öğretmiştir. Bugün tersine işletilmekte olan çarka karşı, sesimizi yükseltmek hepimizin öncelikli görevi olacaktır.

Bu bilinçle 29 Ekim Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yılını kutluyor, hepimizi Cumhuriyeti korumaya davet ediyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat