Akıllı: “Mutlu Bir Türkiye’de Hep Birlikte Yaşayacağız”

Genel 12 Mayıs 2021 21:34
Videoyu Aç Akıllı: “Mutlu Bir Türkiye’de Hep Birlikte Yaşayacağız”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. CHP Ankara İl Başkanı Akıllı mesajında AKP iktidarına yüklenerek: “Kıymetli vatandaşlarımız, Sabır, dayanışma, yardımlaşma, ibadet ve bereket ayı olan ve 11 aydan daha değerli kabul ettiğimiz bir Ramazan ayını daha geride bırakırken, Ramazan Bayramına kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Yaklaşık 1.5 senedir tüm toplumsal işleyişi bozan Covid-19 salgını, maalesef güç kaybetmiyor. Pandemi süreci boyunca salgın nedeniyle kepenk indirmek zorunda kalan vatandaşlarımız, çalıştığı iş yeri kapandığı için işsiz kalan insanlarımız ve iflas eden binlerce iş insanımız bu Ramazan Bayramına maalesef mutlu şekilde giremiyor. 

İnsanlarımızın Umutlarını Yok Ettiler

Bu Ramazan Bayramında milyonlarca Baba, çocuklarına bayram harçlığı veremeyecek, İşsiz İşsiz anne ve babalar, çocuklarıyla güler yüzlü bir bayram sabahı yaşayamayacak. AKP iktidarının sosyal devlet ilkesini çalıştıramıyor oluşu, toplum arasındaki ekonomik dengeleri yok etti. AKP iktidarın Türkiye’de yok ettiği tek şey, Ekonomik dengeler değil tabiki de. Adaleti yok ettiler, İyiliği yok ettiler, Gençlerin hayallerini yok ettiler, İnsanlarımızın umutlarını yok ettiler.
İlk Seçimlerde AKP’ye ‘Yeter Artık

Ancak Türk Milletinin içerisine düşürüldüğü bu içler acısı tabloya rağmen, bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak umutsuz değiliz. İktidar sahipleri iktidarlarını elde tutmak adına her türlü yalana, iftiraya ve kutuplaştırmaya sığınmış olsada, Türk milleti yapılacak olan ilk seçimlerde AKPye ‘Yeter Artık.’ diyecek ve teveccühünü Millet İttifakından yana kullanacaktır. İktidarımızda sosyal kutuplaşma yok olacak, gelir eşitsizliği yok olacak, bir tarafta 5 maaş alan bürokratlar bir tarafta ise eline ‘İş-Aş’ yazarak intihar eden insanların olduğu Türkiye olmayacak. Gençlerin tekrardan hayal kurabildiği, işsizliğin tek hanelere indirildiği, Adaletin ve Hukukun yeniden tesis edildiği Mutlu bir Türkiye’de hep birlikte yaşayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, salgın döneminde hayatını kaybetmiş sağlıkçılarımıza ve emekçilerimize Allahtan rahmet diliyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat