AKILLI:EMEKLİLERE BU ÜCRET REVÂ MI?!

Genel 23 Aralık 2021 14:17
Videoyu Aç AKILLI:EMEKLİLERE BU ÜCRET REVÂ MI?!
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı,emekli maaşları zamları için muhalefetin,TBMM'ye sunduğu teklifin AKP+MHP oylarıyla reddedilmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

Asgari ücretin 4.253 TL'ye çıkarılmasının hemen ardından gözler emekli maaşlarına çevrildi.Muhalefetin ,meclise sunduğu emekli maaşı önergesi büyük bir çoğunlukla reddedildi. Alınan karar sonrasında muhalefetten peş peşe tepkiler gelirken bir tepki de CHP Ankara İl Başkanı Ali Himet Akıllı'dan geldi.

"Biz makûl teklif sunduk,yine reddedildi.

Hikmet Akıllı açıklamasında açlık sınırında yaşayan emeklilerin olduğunu belirterek;"Şu an 1.500 TL emekli maaşı alan ve o maaşla ev geçindiren, evlat okutan bir sürü insan var. İnsanlar bidliğin açlık sınırının da altında yaşıyor. Her şey bu kadar zamlanmışken, enflasyon en zirve dönemlerini yaşarken, asgari ücret de artmışken emekçi kardeşlerimize bu ücret neden revâ görülüyor? Biz makûl bir teklif sunduk fakat yine reddedildi.Herhangi bir sebep de gösterilmedi."dedi. 

"Bakalım kendileri nasıl bir düzenleme yapacak"

Her olumlu teklifi iktidarın reddettiğini söyleyen Hikmet Akıllı;"Biz zaten ne zaman insanlığa faydalı bir teklifle gelsek hemen reddediliyor.İzleyici gibiyiz sadece. AKP ve MHP birleşip, tüm olumlu kararları görmezden geliyor. Bizim teklifimizi reddettiler.Bakalım kendileri nasıl bir düzenleme yapacak.Şunu belirtmek isterim.Biz bu işin peşini bırakmayacağız.Emekliler rahat edene kadar,alım gücü yerine gelene kadar teklifimizi sunacacağız."ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat