AKP-CHP ARASINDAKİ “ÖKÜZ” TARTIŞMASINDA SON NOKTA

SİYASET 29 Aralık 2021 12:25
Videoyu Aç AKP-CHP ARASINDAKİ “ÖKÜZ” TARTIŞMASINDA SON NOKTA
A
a
BAŞKAN DEMİR: “ESKİ TÜRKİYE’DE TRAKTÖR VARDI, ŞİMDİ DE VAR AMA MAZOT YOK!”

CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, AKP’li mevkidaşı Turgay Öztürk’ün kendisine yönelik eleştirilerine yanıt verdi.
CHP’li Demir ve AKP’li Öztürk arasındaki söz düellosu devam ediyor. Son olarak AKP’li Öztürk’ün eleştirilerine ilişkin konuşan Başkan Demir, Öztürk’ün kendisi sayesinde gündeme geldiğini vurguladı. CHP’li Demir, “Turgay Bey seçildiği günden bugüne kadar kaç defa gündeme gelmiş ve halkın sorunlarını dile getirmiş ona baksın. Bana saldırarak gündeme geleceğine, halkın sorunlarına çözümler bularak gündeme gelsin diyeceğim ama böyle bir durumu olmadığını geçen sürede gördük” şeklinde konuştu.

AKP’den istifa ederek, CHP’ye kaydolan vatandaşlar iki parti arasında gerilime yol açtı. AKP’li Öztürk’ün ‘Eskiden traktör bile yoktu, tarlada öküzden traktöre geçtik’ söylemine CHP’li Demir’den jet yanıt geldi.
 
“UZAYDA YAŞAMAK BÖYLE BİR ŞEY”
Başkan Demir, “Galiba partisinin genel başkanları yaptırdığı dört şeritli uzay yolundan ilk Turgay Bey’i göndermiş uzaya. Halkın yaşadığı yokluktan ve sorunlarından haberi yok. Evinde çorba bile pişiremeyen vatandaşları, oturduğu sıcak koltuğundan, tıpkı genel başkanları gibi göremiyor. Uzayda yaşamak böyle bir şey olmalı.” dedi.
CHP’li Demir sözlerinin devamında AKP’li mevkidaşı ile ilgili şu ifadelere yer verdi:
“Turgay Bey artık uyansın da halkın arasına girsin. Evindeki eşyaları satıp, çocuklarına ekmek alan aileleri görsün. Bunları partisinin zengin penceresinden göremediği belli oluyor. Eğer halkın arasına girecek cesareti varsa görelim. ‘Öküzden traktöre geçtik’ demiş Sayın Öztürk. Bu söyleminden anlaşılıyor ki eski Türkiye’den de haberi yok. AKP’den önce tarlalarımızda traktörler çalışırdı. Çiftçimiz üretir emeğinin karşılığını alırdı. Şimdi traktörü var ama mazot alamıyor. Şimdi traktörler yediemin deposunda çürüyor. Vatandaş traktörlerini icraya vermemek için eşinin dostunun evine saklıyor. Vatandaş, ineklerini, hatta tavuklarını bile besleyemediğinden kesilmesi için satıyor. Turgay Bey Uzay’da yaşadığı için sanırım bunlardan bihaber.”
 
“BİZE SALDIRARAK GÜNDEME GELİYOR”
CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir son olarak, “Son olarak kendilerini bir önerim var. Biz halka yaptığımız hizmetlerimizle, sorunlarına çareler bularak gündeme geliyoruz. Onlar ise bize saldırarak gündeme geliyor. Bu ‘meyve veren ağaç taşlanır’ sözünün en güzel örneğidir. Bana saldırmazsa onun AKP ilçe başkanı olduğundan büyük bir kesimin haberi bile yoktu. Son olarak şunu söyleyeyim; partinizin halkı nasıl yoksulluğa ve çaresizliğe mahkûm ettiğini görmek istiyorsa, halkın arasına gitsin. Vatandaşın kapısını çalsın da görsün yoksulluğu.” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat