AKP GÖZÜNÜ ŞİMDİ DE OSB’LERE DİKTİ

Genel 30 Eylül 2021 18:55
Videoyu Aç AKP GÖZÜNÜ ŞİMDİ DE OSB’LERE DİKTİ
A
a
CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, Organize Sanayi Bölgeleri’ne kayyum atanmasıyla ilgili yapılacak düzenlemenin zaten zorda olan sanayi sektörünü içinden çıkılamaz bir batağa sokacağını belirtti. Bülbül, “Kayyumun kime yararı olacak da OSB’ye olsun” dedi.

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı 4562 sayılı OSB Kanunu'nda yapılması planlanan değişikliklerle ilgili taslakla ilgili açıklama yaptı.

Mevcut ekonomik güçlüklerin üzerine eklenen salgın şartlarıyla, sanayi sektörünün zor bir dönem geçtiğini ifade eden CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, “Şimdi de OSB’lere gözünü diken AKP, sanayi sektörünün sorunlarını çözmektense genel kurul ile yönetilen OSB’lere bir de kayyum belasını getiriyor. Amaç buradaki sermayeye çökmek gibi duruyor. Bunun en somut örneği sulama birliklerinde yaşandı. Sulama birlikleri zarar ediyor gerekçesiyle çiftçinin elinden alınan ve DSİ tarafından özel kişi ve şirketlere verilen kaynaklarla ilgili bu düzenleme tarımın ölüm fermanı olmuştur. Şimdi aynı durumu OSB’lerde yaşayacağız. Sanayi üretimi ekonominin lokomotifi olup yerli ve milli olduğunu iddia eden İktidarın Hukuk Devleti ilkelerine aykırı antidemokratik bu OSB’lere çökme anlamına gelen kayyum taslağının yerli müteşebbisin yatırımına engel ve yabancı sermayenin ülkemizden kaçmasına neden olacağı açıktır” dedi.
Bilinen haliyle tasarının, OSB temsilcilerinin katkılarından yoksun ve ilgilileri dışlayıcı bir anlayışta olduğunu belirten Bülbül, “Şehir merkezlerinden uzak yerleşkelere kurulan OSB’lere Valinin atadığı kayyum, OSB Genel Kurullarının yetkisini gasp edecek, OSB’lerin ihtiyaçları doğrultusunda değil kendi çıkarları için hareket edecektir. Sanayicilerin genel kurula giderek oluşturduğu yönetim yerine, kayyumun söz sahibi olması OSB’lerin üzerindeki baskıyı arttıracaktır” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat