AKP’Lİ BAŞKANIN ŞEHİDİMİZLE İLGİLİ SÖZLERİNE TDP’DEN SERT TEPKİ BAŞKAN SÜREL: “BUGÜNE KADAR İNSANLARI ŞEHİTLİK KAVRAMIYLA, HAMASETLE YORDUNUZ, KANDIRDINIZ”

Genel 25 Haziran 2021 18:14
Videoyu Aç AKP’Lİ BAŞKANIN ŞEHİDİMİZLE İLGİLİ SÖZLERİNE TDP’DEN SERT TEPKİ BAŞKAN SÜREL: “BUGÜNE KADAR İNSANLARI ŞEHİTLİK KAVRAMIYLA, HAMASETLE YORDUNUZ, KANDIRDINIZ”
A
a
TDP Manisa İl Başkanı Hüseyin Sürel, AKP Akhisar İlçe Başkanı Fatih Füzün’ün şehitlerle ilgili sarf ettiği sözlere tepki gösterdi.

AKP Akhisar İlçe Başkanı Fatih Füzün, Gürdük Barajı projesiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Daha önce de söylemiştim şehidimiz, bize o bakımdan uğurlu geldi, şehit olduğu zaman bakanımız gelmişti” ifadelerini kullandı. AKP’li Füzün’ün sözleri büyük tepki toplarken o tepkilerden biri de TDP Manisa İl Başkanı Hüseyin Sürel’den geldi.
TDP’li Sürel, AKP’li Füzün’ün skandal sözlerine karşı şunları söyledi: 

“DERHAL ÖZÜR DİLEMELİ”

“AKP Akhisar ilçe başkanı ne yazık ki talihsiz bir açıklamada bulunarak talihsiz ifadeler kullandı. Şehitlik kavramını, anlamsız bir şekilde anlamsız cümleler içinde kullanan AKP’li Füzün’ü şiddetle kınıyorum. Şehitlerimiz, sizler için siyasi malzeme aracı olmamalı. İnsanları şehitlik kavramıyla, milliyetçi hamasetlerle bugüne kadar yordunuz, kandırdınız ama artık yeter. Bardağı taşıran son damla bu kendini bilmez sözler oldu. AKP’li başkan sarf ettiği sözlerle hem şehidimizin kemiklerini sızlatmış hem de ailesini, sevenlerini derin bir üzüntüye sevk etmiştir. Bu sözler kabul edilemez ve kendisi derhal çıkıp özür dilemelidir”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat