AKP’Lİ SUBAŞI’NIN “MİLLETE HİZMET YILI” SÖZLERİNE CHP’Lİ SARI’DAN YANIT

CHP 6 Ocak 2022 23:12
Videoyu Aç AKP’Lİ SUBAŞI’NIN “MİLLETE HİZMET YILI” SÖZLERİNE CHP’Lİ SARI’DAN YANIT
A
a
“VATANI, BAYRAĞI, DİNİ KULLANMAKTAN HİÇ UTANMIYORLAR”
CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, AKP Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı’nın açıklamalarına ilişkin konuştu. CHP’li Sarı, AKP’li Subaşı için “Gidiyor gitmekte olan” ifadelerini kullandı.
AKP Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, hemen her kalemde art arda gelen zamlarla geçen 2021’in "millete hizmet yılı" olduğunu söyledi. Subaşı, vatan, bayrak, devlet, millet, din ve Kuran'ın kırmızı çizgileri olduğunu belirterek, "AK Parti olarak 'Hedef 2023' yolunda emin adımlarla ilerliyoruz" diye konuştu.
“ŞAŞKINLIĞI 84 MİLYONLA BİRLİKTE YAŞIYORUZ”
AKP’li Subaşı’na yanıt CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı’dan geldi. Başkan Sarı şunları söyledi:
“AKP’li yetkililer tepeden tırnağa birbirinden fantastik açıklamalar yapıyor. Ülkenin gerçeklerinden kopuk olan ve adeta paralel evrende yaşayan Erdoğan, ekonominin kitabını yazdığını söylerken, ülkenin bu halini görmezden gelen, üstüne üstlük millet ay sonunu getiremezken, “millete hizmet yılı” diyen bir milletvekili ile karşı karşıya olmanın şaşkınlığını 84 milyonla birlikte yaşıyoruz.” 
“YA NE KONUŞTUKLARINI BİLMİYORLAR YA DA KONUŞMAK İÇİN KONUŞUYORLAR”
“AKP genel başkanı başta olmak üzere partisinin tüm yetkilileri ve ne yazık ki ilimizin AKP’li milletvekili ya ne konuştuklarını bilmiyor ya ülkenin ne halde olduğunu bilmiyor ya da konuşmak için konuşuyor. İnsanların alım gücünün en çok düştüğü bir yılda, TL’nin döviz karşısında hızla eridiği bir yılda, elektriğe, doğal gaza, akaryakıta fahiş zamların geldiği bir yılda, kısacası vatandaşın kemer sıkmaktan patladığı bir yılda “millete hızmet yılı” demek neye hizmet etmektir anlaşılması oldukça zor!”
“GİDİYOR GİTMEKTE OLAN!”
“Enflasyon, yüzde 36,08 ile AKP’nin 19 yıllık iktidarının en yüksek oranına çıktı. Milletin cebi alev alev yanıyor. AKP Milletvekili Yavuz Subaşı “millete hizmet meselesi” açıklaması yetmediği gibi tüm bu olumsuzlukları, tüm bu beceriksizlikleri, halka edilen ihaneti, dini ve milli söylemlerle yamamaya çalışıyor. AKP yetkilileri halk karşıtı yaşanan her durumda vatanı, bayrağı, dini kalkan olarak kullanmaktan hiç ama hiç utanmıyor. Ancak ne deseler ne yapsalar nafile. Bizim, seçim yaklaştıkça halkımızın AKP’den kurtuluşunu da temsil eden ‘Geliyor gelmekte olan’ diye bir sloganımız var. Şimdi de Sayın Subaşı’na, dini ve milli değerleri kullanan iktidar yetkililerinin tamamı için de şunu söylemekte bir sakınca yok sanırım: Gidiyor gitmekte olan!”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat