Akyurt'ta Cumhuriyet Coşkusu

MAGAZİN 30 Ekim 2021 13:52
Videoyu Aç Akyurt'ta Cumhuriyet Coşkusu
A
a

Cumhuriyetin kuruluşunun 98’inci yıl dönümü, Akyurt’ta ünlü sanatçılar Özgür Can Çoban ve Esat Kabaklı’nın sahne aldığı konserle kutlandı.

Konserde Akyurt’un tanına sanatçıları Akyurtlu Soner, Ahmet Ertürk ve Onur Öztepe de sahneye çıkarak performanslarını sergiledi.

Genç kuşağın çok sevdiği Türk Halk Müziği sanatçısı Özgür Can Çoban çocuklar ve gençler için hareketli bir repertuar ile sahneye gelerek Cumhuriyet Bayramı’na renk kattı. Konserin başından sonuna enerjisini sahneden Akyurtlulara yansıtan Özgür Can Çoban Akyurtluların gönlünü fethetti.

Halk Müziğinin usta ismi Esat Kabaklı ile sona eren programda sanatçı, soğuk havaya rağmen alanı terk etmeyen Akyurtlulara teşekkür ederek başladığı konserinde Türk tarihine damga vuran zaferlere atfedilen eserlere yer verdi.
Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık konserde yaptığı konuşmada “Cumhuriyetimiz bugün 98 yaşında. Ebed Müddet Devlet olma ülkümüzü 98 yıl evvel Cumhuriyet ile taçlandırdık. Rabbim daha nicelerini kutlamayı nasip etsin inşallah. Ezanımız dinmez, bayrağımız inmez, vatanımız bölünmez. Bizim bundan şüphemiz yok. Bugünkü coşku da bunu gösteriyor. Akyurtlu sanatçılarımıza bugün burada oldukları için teşekkür ediyorum. Hepsi Akyurt’umuzun evladı. Sazlarıyla sözleriyle günümüze neşe kattılar. Özgür Can Çoban’a, genç sanatçımıza Akyurtlulara unutulmaz bir akşam yaşattığı için ayrıca teşekkür ediyorum. Elbette üstat Esat Kabaklı hocamıza ve soğuk havaya rağmen kendisini dinlemek için bekleyen tüm Akyurtlulara da şükranlarımı sunuyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat