Alaca: “Annelerimiz İçin Bir Ömür Boyu Ne Yapsak Azdır”

Genel 8 Mayıs 2021 12:51
Videoyu Aç Alaca: “Annelerimiz İçin Bir Ömür Boyu Ne Yapsak Azdır”
A
a
Gelecek Partisi Mersin Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca, Anneler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Alaca mesajında: “Toplumu oluşturan en küçük yapı taşı ailedir. Ailenin kalbi de annedir. Ailedeki bireylere ve dolayısıyla topluma sevgiyi, şefkati, merhameti ve insanlığı damarlarındaki asil kanla besleyen ve aktaranlar yine annelerdir.

Dilimizin, kültürümüzün ve geleneklerimizin nesilden nesile aktarılmasında annelerin rolü çok büyüktür. Çünkü bireyler annelerin sabırlı, şefkatli ve merhametli gönül tezgâhında ilmek ilmek dokunur.

Anne, bazen acının bazen mutluluğun gözyaşları içerisinde hayatını sürdüren kişidir. Bu yüzden aile dediğimiz yuvanın çatılması, büyütülmesi ve süreklilik kazanması annenin duyguları ve emeği sayesindedir. Annelerin fedakârlıkları ile hem aile bireyleri hem de toplum ayakta durmayı başarır. Bu yüzden annelerin iyi eğitilmiş, bilgili ve donanımlı olmaları bireylerin ve toplumların seviyelerinin yükselmesinde önemli bir rol oynamaktadır.
Her mayıs ayının ikinci pazarı kutladığımız “Anneler Günü” vesilesiyle gönüllerini almaya çalıştığımız annelerimiz için bir ömür boyu ne yapsak azdır. Çünkü onlar ömürlerini çocuklarına adamışlardır. Bu adanmışlığın önünde bize düşen de saygıyla eğilmek ve onların mübarek ellerinden öpmek olacaktır. Topluma yön veren, geleceğimizi şekillendiren, sevginin, merhametin ve şefkatin tükenmez kaynağı olan annelerimizin “Anneler Günü’nü” kutluyor, devletin ve vatanın bekası, milletin huzuru için evlatlarını şehit veren tüm şehit annelerine minnet, saygı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat