ALPARSLAN KAPILARI AÇMIŞ, ATATÜRK TESCİLLEMİŞTİR

Genel 26 Ağustos 2021 13:46
Videoyu Aç ALPARSLAN KAPILARI AÇMIŞ, ATATÜRK TESCİLLEMİŞTİR
A
a
İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, Malazgirt Zaferi'nin 950. yıldönümü ile Büyük Taarruz’un 99. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Malazgirt Zaferi, Anadolu'nun kapılarını milletimize ilelebet yurt olmasının yolunu açmış, Mustafa Kemal Atatürk de işgalci temizleyerek Anadolu’nun Türk yurdu olduğunu tescillemiştir” dedi.

İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş,, mesajında şu ifadeleri kullandı; “26 Ağustos 1071 ve 1922. Farklı tarihlerde meydana gelen ve aynı gün olan iki destan tarihimizde dönüm noktaları olmuştur. 1071’de Sultan Alparslan’ın sayıca üstün olan kuvvetlere karşı kazandığı şanlı zafer Anadolu’nun kapılarının sonuna kadar Türklere açmıştır. 1922 yılında ise Anadolu’nun işgal altında olduğu ve yokluk içerisinde varolma mücadelesi veren şanlı Milletimizin Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde vatan topraklarını düşmandan temizlemiştir. Kapıları açan Sultan Alparslan Anadolu Türk Yurdu olacak derken Atatürk ise bunu tescillemiş ve Türk Milleti esaret altında yaşayamaz demiştir. 
Bu duygu ve düşünceler içerisinde; başta Büyük Komutan Sultan Alparslan ve Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Milletimizin Zafer Haftası ve Malazgirt Zaferimiz kutlu olsun.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat