ANADOLU GENÇLİK PLATFORMU ONUR HAREKETİ’NE KATILDI

Genel 18 Mayıs 2021 13:01
Videoyu Aç ANADOLU GENÇLİK PLATFORMU ONUR HAREKETİ’NE KATILDI
A
a
Niğde, Çorum, Yozgat, Kırşehir ve Çankırı’da faaliyet gösteren Anadolu Gençlik Platformu Onur İttifakı’na katıldı.

Onur Hareketi, ittifakın sınırlarını büyütmeye devam ediyor. Gerek pandemi öncesi gerekse pandemi döneminde gece gündüz demeden, durmadan ve yorulmadan Türkiye’nin her bir mahallesini, caddesini, sokaklarını karış karış gezen Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın’a ilgi ve tevazu günden güne büyüyor. Gittiği her yerde özellikle gençler ve kadınlar başta olmak üzere büyük kalabalıkların coşkusuyla karşılanan Yaşar Aydın’ın Onur İttifakı’na katılımlar da o denli fazla oluyor.

“ÇAREYİ ONUR HAREKETİ’NDE GÖRDÜLER”

Mevcut siyasal iklimden, iktidardan ve muhalefetten medet ummayan, tatmin olmayan ve mevcut politikacıların sözlerine güveni kalmayan toplumun pek çok kesimi çareyi Onur Hareketi’nde görüyor. Buna bağlı şekilde son olarak Niğde, Çorum, Yozgat, Kırşehir ve Çankırı’da faaliyet gösteren Anadolu Gençlik Platformu da çareyi Onur İttifakı’nda görerek ittifaka katıldı.

Yozgat’ta bir araya gelen Anadolu Gençlik Platformu yöneticileri burada yaptıkları açıklamayla Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Onur İttifakı Lideri Yaşar Aydın’ı destekleyeceklerini de ilan ettiler.  İttifaka katılımla ilgili platform adına açıklama yapan Neslihan Durgun şunları söyledi:

“BİZ GENÇLER, YAŞAR AYDIN’I BAŞKAN YAPACAĞIZ”

“Biz İç Anadolu’nun 5 ilinde ve yaklaşık 23 ilçesinde teşkilatı olan bir gençlik hareketiyiz. 5 yıllık bir kuruluşuz ve üye sayımızın 1000’e ulaşmış vaziyette. Kuruluş gayemiz gençler ve gençlerin sorunlarını dile getirmek, çözüm bulmak, ilgili kamu-kurum ve kuruluşlarına bu sorunları iletmek. Kurulduğumuz günden bugüne kadar iktidar ve muhalefet partilerine sorunlarımızı ilettik. Bizleri çok güzel karşılıyorlar, sorunlarımızı çözeceklerini söylüyorlar ama maalesef bugüne kadar hiçbir sorunumuzu çözemedikleri gibi sorunlarımız ile ilgili bilgi almak için aradığımızda telefonumuzu dahi açılmıyorlar, bir dönüş yapmıyorlar. Bizler de uzun süredir takip ettiğimiz, görüştüğümüz ve her türlü sorunumuzda yanımızda olan, üstten bakmadan, iktidar ve muhalefet yetkililerinin yaptığı gibi geçiştirmeden ve can kulağıyla bizi dinleyen Onur İttifakı Lideri Sayın Yaşar Aydın’ı destekleme kararı aldık.
Biz gençler, Yaşar Aydın’ı Başkan yapacağız.”

“GELECEĞİ SİZ GENÇLERLE KURACAĞIZ”

Onur İttifakı Lideri Yaşar Aydın ise ittifaka katılan gençlere şu ifadelerle seslendi:
“Bu ülkenin gençlerinin hayali cihana hükmetmekti, Dünya medeniyetini şekillendirmekti. Yani geleneksel şekilde tıpkı ataları gibi tarihi şekillendirmekti. Tam 5000 yıldır bizim gençlerimizin hayalleri hep böyle olmuştur. Ancak geldiğimiz son durumda gençlerimizin hayali şuna dönüştü; Acaba bugün karnım doyacak mı, acaba akşam sıcak bir çorba içebilir miyiz, acaba daha huzurlu, refah içinde yaşamak için yurt dışına nasıl gidebiliriz? İşte gençlerin hayallerinin geldiği son durum bu. Utanç verici bir durum. Cihan hayalinden, kuru ekmek bulabilir miyim noktasına varan bir serüven ve bu güzel memleketimizin gencecik vatan evlatlarının hayallerini çalan bu beceriksiz, bilgisiz iktidar ve muhalefete elbet söyleyecek bir çift sözümüz olacak. Bundan kimsenin bir şüphesi olmasın. Gençlerimiz Onur İttifakı’nın iktidarında hak ettikleri değeri görecekler. Bu güzel ülkeden kaçmak istemeyecekler, yurt dışına gidenler de geri dönmek isteyecekler. Çünkü liyakati sağlayacağız, hak ettiklerini, zaten onların olanları gençlere geri vereceğiz ve bir daha asla ama asla gençlerimizin bu duruma düşmesine izin vermeyeceğiz. Yaşını almış dinozorlar tarafından gençlerimizin hor görülmesine müsaade etmeyeceğiz. Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaşı, iktidar ve muhalefetin dinozorlarına tekrar öğreteceğiz. Geleceği siz gençlerle kuracağız. Görelim Mevla neyler, neyler ise güzel eyler”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat