Antalyasporlu Triatletlerimiz 2022 Ironman Dünya Şampiyonasında

Spor 1 Kasım 2021 15:59
Videoyu Aç Antalyasporlu Triatletlerimiz 2022 Ironman Dünya Şampiyonasında
A
a

Antalyaspor Triatlon Takımı 31 Ekim 2021 tarihinde Land of Legends’ta düzenlenen “ IRONMAN 70.3 Turkey ” yarışına katıldı. 2000’i uluslararası profesyonellerden olmak üzere yaklaşık 3000'e yakın triatletin katıldığı çekişmeli bir yarış yaşandı.

Antalyaspor Triatlon Takımımız 31 Ekim 2021 tarihinde Land of Legends’ta düzenlenen “ IRONMAN 70.3 Turkey ” yarışına katıldı. 2000’i uluslararası profesyonellerden olmak üzere yaklaşık 3000'e yakın triatletin katıldığı çekişmeli bir yarış yaşandı.

Bir sporcunun durmaksızın 1.9 km yüzme, 90 km bisiklet ve 21 km koşu performansını sergilediği Ironman yarışı yağmurlu ve rüzgârlı bir havada, oldukça dalgalı bir denizde başladı, bisiklet etabında ise yağışlı havanın oluşturduğu zemin koşulları rüzgârın da iyice artması ile birlikte sporcuları zorladı. Güneş altında gerçekleşen ve oldukça zorlu bir etap olan koşu etabı ile tamamlanan yarışta; sporcularımız dünya çapında sayılabilecek dikkate değer ve başarılı dereceler elde etti.

Tüm bu mesafeleri tek başına koşan sporcularımızdan Nuri Acar, toplam 4 saat 14 dakikada varış çizgisini görerek kategorisinde 3. olarak bronz madalya kazandı. Yine bir diğer sporcumuz Bahadır Tama da kendi kategorisinde, 4 saat 4 dakikada etapları tamamlayarak kategorisinde 2. oldu ve gümüş madalya kazandı.  Bununla birlikte Bahadır Tama'nın elde ettiği süre, yarıştaki Türk sporcular arasındaki en iyi derece olarak kayıtlara geçti ve sporcumuz ülke kategorisinde birinciliği yine kimseye kaptırmadı.


“Bayrak Yarışı” olarak da bilinen Relay yarışlarında erkek takımımız kategorisinde 3. oldu ve bronz plaket aldı. Kadın takımımız ise kategorisinde 4. oldu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat