ASEL BEBEK İÇİN BİRARADALAR

Türkiye 21 Ocak 2021 12:24
Videoyu Aç ASEL BEBEK İÇİN BİRARADALAR
A
a
CHP’Lİ VEKİL YALIM İLE SAĞLIK BAKANI KOCA GÖRÜŞTÜ

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Asel bebeğin tedavisi için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştü.
SMA Hastası Asel Bebek’in tedavisi için başlatılan kampanyanın ardından, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ve Asel’in anne ile babası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanına giderek, tedavi için destek isteyecekti. O görüşme gerçekleşti. Görüşme ile ilgili CHP’li Yalım şunları söyledi: 

“SPİNRAZA İLACININ 5,6 VE 7’NCİ AŞAMALARINA İZİN VERİLDİ”

“SMA hastası Asel bebeğimiz için Sayın Sağlık Bakanı ile görüşmemizi yaptık. Bu tedavide şu ana kadar 4 safha yapılan Spinraza ilacının normalde 4’ten sonrası uygulanamıyordu. Görüşme sonrası bakanlığın konuyla ilgili bir çalışması olduğunu ve önümüzdeki günlerde Spinraza ilacının 4’ten sonraki 5’inci, 6’ncı ve 7’nci aşamalarının da bakanlık tarafından devlet hastanelerimizde kullanılmasına izin verildiği açıklandı.” 

“ASEL BEBEĞİMİZ SAĞLIĞINA KAVUŞACAK”

Asel bebeğimize önümüzdeki günlerde Spinraza ilacının 5’inci safhasının uygulanmaya başlanacağının müjdesini veren CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, “İnşallah tedavisi yönünde önemli bir adım hem Sağlık Bakanlığı tarafından hem de ailenin büyük katkısıyla atılacak. Bebeğimizin iyileşme sürecine yavaş yavaş geçileceğini gözlemliyoruz. Tekrardan Asel evladımıza acil şifalar diliyorum. İnşallah en kısa zamanda Asel sağlığına kavuşacak.”

TEDAVİ İÇİN 2 MİLYON 132 BİN EURO GEREKİYOR

Uşak’ın Sivaslı ilçesinde yaşayan ve çocukları olmadığı için tüp bebek yöntemi ile ikiz bebek sahibi olan Saadet ve Rıfat çiftinin küçük çocuğu Asel, uzun zamandır SMA hastalığı ile mücadele ediyor. Çiftin ikiz bebeklerinden Asel’in kardeşi Alya ise henüz 7 aylıkken SMA hastalığı yüzünden hayatını kaybetti. Aynı acıyı tekrar yaşamak istemeyen çift, minik Asel için kampanya başlatarak, tedavi için gereken 2 milyon 132 bin Euro değerindeki ücreti toplamaya çalışıyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat