ASGARİ ÜCRET 11 AYDA 100 DOLAR AZALDI

Genel 11 Kasım 2021 19:24
Videoyu Aç ASGARİ ÜCRET 11 AYDA 100 DOLAR AZALDI
A
a
CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, asgari ücret alan vatandaşların maaşlarının her geçen gün değer kaybettiğine vurgu yaparak, “Asgari ücretlinin cebindeki delik her geçen gün büyüyor” dedi.

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, asgari ücretin enflasyon karşısında erimeye devam ettiğini söyledi.
Asgari ücretin 11 ayda 100 dolar azaldığına dikkat çeken CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, “Yılın ilk ayında 385 dolara karşılık gelen asgari ücret, TL'nin günden güne değer kaybetmesiyle 285 dolara kadar geriledi. Kim “Ben Ekonomistim” demişti. Saraydan Asgari ücreti tersten“582”dolar görüyorlar. CHP olarak asgari ücretten yapılan vergi kesintilerinin kaldırılmasını teklif ettik ancak yine birileri olaya siyaseten ve oy kaygısı ile baktığı için kabul görmedi” dedi.
Bülbül, Asgari ücretten yapılan kesintilerin kaldırılması gerektiğini belirterek, “Şu an asgari ücret brüt olarak 3 bin 577 TL’dir. Asgari ücretten yapılan vergi ve SGK kesintilerinden sonra bir asgari ücretlinin eline 2825 TL geçmektedir. Çünkü asgari ücretliden gelir vergisi, SGK işçi payı, İşsizlik Sigortası primi payı, damga vergisi olmak üzere yapılan aylık toplam kesinti tutarı 752 TL’dir. Bir başka deyişle asgari ücretten kesintilere son verildiğinde, asgari ücretlinin geliri 752 TL artışla 3 bin 577 TL’ye yükselecektir” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat