ASGARİ ÜCRETTEN AZ BİR MAAŞLA ÇALIŞAN, 3 ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇ KADIN: “ŞU AN HÜKÜMET YETKİLİLERİNİN HİÇBİR ŞEKİLDE KONUŞMAYA HAKKI YOK”

Genel 2 Nisan 2021 17:50
Videoyu Aç ASGARİ ÜCRETTEN AZ BİR MAAŞLA ÇALIŞAN, 3 ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇ KADIN: “ŞU AN HÜKÜMET YETKİLİLERİNİN HİÇBİR ŞEKİLDE KONUŞMAYA HAKKI YOK”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül’ün Isparta’da CHP’li isimlerle beraber çalışma yaptığı sırada derdini anlatan, 3 üniversite mezunu genç bir kadın, “Asgari ücretin bile altındayım. Hükümet yetkililerinin hiçbir şekilde konuşmaya hakkı yok” dedi.

Isparta’da Cumhuriyet Halk Partisi 21 milletvekilinin katılımında şehrin farklı noktalarında çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu çalışmalar kapsamında CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, ziyaret ettiği bir kafede genç bir kadınla sohbet etti. Gençlerin sorunlarını anlatan genç kadın 3 üniversite bitirdiğini ancak asgari ücretten daha düşük bir maaş aldığını dile getirdi. Genç kadın, “3 üniversite mezunuyum, Karamanlıyım. Halı fabrikasında çalışıyorum. Asgari ücretin bile altındayım. İŞ-KUR’un, İş Başı Eğitim Programı’ndan çalışıyorum. Bugünkü halimize çok şükür 17 ay boyunca iş aradım. Bulamasaydım ne yapacaktım, bilmiyorum. Şu an hükümet yetkililerinin hiçbir şekilde konuşmaya hakkı yok” dedi.

“SARAY ŞATAFAT İÇİNDE YAŞARKEN VATANDAŞIMIZ KAN AĞLIYOR”

O anları sosyal medya hesabından paylaşan CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, “AKP iktidarında işsizlik ve geçim sıkıntısı vatandaşın en büyük derdi haline geldi. 3 üniversite mezunu olan Ispartalı yurttaşımız asgari ücretin bile altında bir ücretle çalışmak zorunda kalıyor. Saray şatafat içinde yaşarken vatandaşımız kan ağlıyor!” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat