ASKON MERSİN ŞUBE BAŞKANI HASAN ARSLAN, RAMAZAN AYI MESAJI YAYINLADI

Türkiye 12 Nisan 2021 18:32
Videoyu Aç ASKON MERSİN ŞUBE BAŞKANI HASAN ARSLAN, RAMAZAN AYI MESAJI YAYINLADI
A
a
ARBEL A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Mersin Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Mersin Şube Başkanı Hasan Arslan, Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Arslan, “Ramazan ayı yardımlaşma, dayanışma ve arınma ayıdır. Heyecan ve hasret ile beklediğimiz Ramazan ayı on bir ayın sultanıdır.”dedi.

Başkan Arslan, “Ramazan ayının diğer aylar arasında seçkin bir yeri vardır. Çünkü kutsal kitabımız Kur’an bu ayda indirilmeye başlanmıştır. Kur’an da bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen ‘Kadir Gecesi’ yine bu ay içinde kutlanır. Ayrıca insanın temel ibadetlerinden olan oruç da bu ayda tutulur. Ramazan ayı yardımlaşma ve dayanışma ayıdır. Bu nedenle Ramazan ayı Müslümanlar için en kutsal aydır ve ona on bir ayın sultanı denilmiştir” dedi.


Bu ramazan ayının da salgının gölgesinde geçeceğini hatırlatan Arslan, kurallara riayet edilmesini istedi. Arslan, “Birlik beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Ramazan ayının buna vesile olmasını temenni eder, “Ramazan ayının şahsımız, ailemiz, milletimiz, bütün İslam alemi ve Hemşehrilerime hayırlar getirmesini Cenab-ı Allahtan niyaz ediyorum”  dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat