ATATÜRK’ÜN BALIKESİR’E İLK GELİŞİNİN YIL DÖNÜMÜ CHP’Lİ SARI: “O GÜNDEN BUGÜNE KURTULUŞ MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR”

Genel 6 Şubat 2021 14:11
Videoyu Aç ATATÜRK’ÜN BALIKESİR’E İLK GELİŞİNİN YIL DÖNÜMÜ CHP’Lİ SARI: “O GÜNDEN BUGÜNE KURTULUŞ MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR”
A
a
CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Atatürk’ün Balıkesir’e gelişinin 98. yıl dönümüyle ilgili açıklama yaptı. Başkan Sarı, “Ata’mızın Balıkesir’e ilk gelişinden bugüne kurtuluş mücadelemiz devam ediyor” dedi.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Balıkesir'e gelişinin 98. yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı. Balıkesir Gar Binası'nda başlayan kutlamalarda temsili olarak Atatürk'ün trenle gelişi canlandırıldı. Töreninde, trenden inen Türkiye Muharip Gaziler Derneği üyesi bir gazi, Atatürk'ü temsil eden Türk Bayrağı'nı Vali Ersin Hasan Şıldak'a öperek teslim etti. Kutlamalar daha sonra Ulu Önder’e saygı yürüyüşü ile devam ederek, Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla sona erdi.
Atatürk’ün Balıkesir’e gelişi ile ilgili CHP İl Başkanı Serkan Sarı da açıklama yaptı. Sarı, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Balıkesir’e ilk gelişinin 98. Yıl dönümü sebebi ile düzenlenen kutlama programına katıldık. O günden bugüne kurtuluş mücadelemiz devam ediyor. Ata’mızın huzuruna çıkarak minnet ve şükranlarımızı sunduk. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; kurtuluşun ve kuruluşun sembolü Kuvâ-yi Milliye’nin başkenti Balıkesir’e gelişinin 98. Yıl dönümünde Atamızı, Gazi ve Şehitlerimizi, Kuvâ-yi Milliye kahramanlarımızı saygı, minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat