ATEŞ: YOKSULLUK HALKIN KADERİ OLAMAZ

İYİ Parti 3 Ocak 2022 00:14
Videoyu Aç ATEŞ: YOKSULLUK HALKIN KADERİ OLAMAZ
A
a
İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, yeni yılın ilk gününde elektrikten doğalgaza, otoyol ücretlerinden akaryakıta kadar her şeye zam yapıldığını söyledi.
İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, yapılan zamlarla halkın iyice geçim sıkıntısına düşeceğini belirterek, “Elektriğe yüzde 52 ile yüzde 130 arasında zam yapıldı. Doğalgaza konutlar için yüzde 25, elektrik üretim santrallerinin kullandığı doğalgaza yüzde 15, sanayide kullanılan doğalgazın fiyatına ise yüzde 50 zam yapıldı. Benzin, mazot ve LPG’ye de zam yapıldı. Buna göre Gümüşhane’de LPG 9.24, Benzin 12.95 ve Motorin 12.92 TL’ye satılıyor. Otoyol geçiş ücretlerinden, memurların lojman kirasına, MTV’den pasaport kimlik ücretlerine kadar her şeye zam geldi. Bu zamların etkisini bu hafta göreceğiz. Çarşı pazarda indirim bekleyen halkımız yeni zamlarla iyice sarsılacak” dedi.
Yoksulluğun halkın kaderi haline getirilmeye çalışıldığını dile getiren Başkan Ateş, “Halkımıza sürekli ölümü gösterip sıtmaya razı etmek istiyorlar. Ama 2022 İYİ’lerin yılı olacak. İYİ’ler iktidara geliyor. İsteseniz de istemeseniz de o sandığa gidilecek. Liyakatli İYİ kadrolar ülkeyi yönetecek” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat