ATSAN: “BAŞARI VE MUTLULUKLAR GETİRMESİNİ DİLİYORUM”

Genel 3 Eylül 2021 19:21
Videoyu Aç ATSAN: “BAŞARI VE MUTLULUKLAR GETİRMESİNİ DİLİYORUM”
A
a
Gelecek Partisi Manisa Gençlik Kolları Başkanı Sinan Atsan, 3-9 Eylül İlköğretim Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Atsan mesajında: ”Pandemi sonrası uzun bir aradan sonra bir eğitim-öğretim yılına daha başlıyor olmanın sevincini ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılının; milletimiz ve devletimiz için hayırlı olmasını, hepimize başarı ve mutluluklar getirmesini diliyorum.
 
        İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı ve her öğretim döneminin, bir önceki yıldan daha verimli geçmesi, birer yetişkin olarak, yaşayacağımız hayatın temeli ve teminatı olacaktır.
 
        Bir toplum, medeniyet sahasında ne kadar yol almak isterse; eğitime o kadar önem vermek durumundadır. Atatürk'ün "Eğitimdir ki bir ulusu, ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatır; ya da tutsaklık ve düşkünlüğe bırakır." sözleri, eğitimin önemini açıkça ifade etmektedir.
 
       Eğitimin temel hedefi, sağlıklı, çalışkan, üretken, araştıran ve yorumlayan bireyler yetiştirmektir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu özelliklere sahip, vatanımıza, milletimize, en önemlisi kendilerine yararlı bireyler olarak, geleceğe her yönüyle donatılmış olarak hazırlamak bizlerin birinci vazifesidir. Özellikle ülkemizin yarınlarını hazırlayan öğretmenlerimiz, taşıdıkları ağır sorumluluğun bilinciyle kendilerini çok iyi yetiştirmeli, gelişen teknolojiyle birlikte değişen zamana ve hızla ilerleyen bilgi akışına iyi adapte olmalıdırlar. Ancak bu şekilde, hazırlayacakları irfan ordusu; ülkemizin, çağdaş uygarlık seviyesinin en tepesindeki hak ettiği yerini almasını sağlayabilecektir.
Koronavirüs tehlikesinin henüz bitmediğini hatırlatarak öğrencilerimize tedbirler konusunda bir kez daha uyarıda bulunmak istiyorum.  Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına dikkat edelim. 
        Yeni eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiasına ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ederek, öğretmen ve öğrencilerimize üstün başarılar dilerken, İlköğretim Haftasını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi .
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat