Atsan: “Çocuklarımız Küçük Yaşta Psikolojik Şiddetle, Gelecek Kaygısıyla Tanışıyor”

Genel 11 Haziran 2021 17:00
Videoyu Aç Atsan: “Çocuklarımız Küçük Yaşta Psikolojik Şiddetle, Gelecek Kaygısıyla Tanışıyor”
A
a
Gelecek Partisi Manisa Gençlik Kolları İl Başkanı Sinan Atsan, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.

Gelecek Partisi Manisa Gençlik Kolları İl Başkanı Atsan açıklamasında: “Birleşmiş Milletler tarafından dünyada gittikçe artan çocuk işçiliğine karşı farkındalık yaratmak ve çocuk işçiliğine engel olmak amacıyla her yıl 12 Haziran tarihi, 2002 yılında Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü ilan edilmiştir.

       Geleceğin teminatı olan çocuklarımızın, eğitim alarak geleceğe hazırlanması gereken bir dönemde sağlık ve güvenliklerini, sosyal ve fiziksel gelişmelerini olumsuz yönde etkileyen çalışma yaşamında bulunmaları, kabul edilebilir bir durum değildir. Ülkemizde çocuk işçiliğinin önlenmesi, çocuklarımızın başarılı bir geleceğe hazırlanabilmesi için her türlü tehlikeli işte çalıştırılmasının, bedensel, zihinsel, ruhsal ve toplumsal gelişimlerinin olumsuz etkilenmesinden, eğitim-öğretim ortamlarından uzaklaştırılmalarının ve küçük yaşta çalışmalarının çocuk hakları açısından kabul edilemez bir durumdur. 
Sokakta yaşayan, çalıştırılan, dilendirilen ve risk altındaki çocuklar iktidarın yanlış kararlarının birer eseridir. Gelecek Partisi olarak çocukların geleceği olmayan bir ülkenin gelişmesinin kalkınmasının mümkün olmadığının bilincindeyiz. Yarınları emanet edeceğimiz çocuklarımız küçük yaşta psikolojik şiddetle, gelecek kaygısıyla tanışıyor. Bunların önüne geçecek güçlü politikalarla bu ülkenin çocuklarının, gençlerinin yarınlara umutla bakmasını sağlayacağız. 
Bu bağlamda; 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü’nün, ülkemiz ve  dünya çocukları için yeterli bakım, sağlık hizmetleri, eğitim olanaklarının sunulduğu,  sosyal yaşam koşullarının iyileşerek çalışmak zorunda kalmadıkları bir geleceğe ışık tutmasını temenni ederim” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat