Atsan: “Manisa’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 99’uncu Yıldönümü” 

Genel 7 Eylül 2021 13:26
Videoyu Aç Atsan: “Manisa’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 99’uncu Yıldönümü” 
A
a
Gelecek Partisi Manisa Gençlik Kolları Başkanı Sinan Atsan, 8 Eylül Manisa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluş Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Atsan mesajında: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde her türlü yokluk, kıtlık ve imkânsızlık içerisinde Aziz Milletimizin vatan topraklarında, bağımsız ve hür yaşama sevdası ile 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan meşale ile başlattığı Kurtuluş Savaşı 30 Ağustos 1922’de büyük zafer ile sonuçlandı.
 
Bizim vatanımızda, bizim insanımıza her türlü vahşeti yaparak, topraklarımızda nasıl daha fazla kalabileceklerini hesaplayan bedbahtlar, Türk askerinden İzmir’e doğru kaçarken güzel Manisa’mızı ateşe vermiş, gelecek nesillerimize bırakacağımız pek çok tarihi değerimizi yakmışlardır.  Kutlu zaferin ardından, küllerinden yeniden doğan milletimiz birlik ve beraberlik içinde ülkesini ve Cumhuriyetini yüceltmek ve güçlendirmek için çok çalışarak bugünlere gelmiştir. Çalışkan ve fedakâr Manisalılar da üretkenlikleri ile yaşadıkları şehri tarımı, sanayisi ve ekonomisi ile ülkesinin lokomotif illerinden biri yapmıştır.
 
Manisa için özel önem ve değer taşıyan, milletimizin vatan ve bağımsızlığı uğrunda gösterdiği kahramanlığın, 8 Eylül Manisa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 99’uncu yıldönümünün gururunu yaşıyoruz. Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de şükranla anıyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat