Başkan  Adem, "Bu Karardan Acilen  Geri Dönülmeli"

Genel 2 Temmuz 2021 12:54
Videoyu Aç Başkan  Adem, "Bu Karardan Acilen  Geri Dönülmeli"
A
a
CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, "Yapılan bu alçaklık sonrasında bu kişilerin serbest kalması ve toplum içerisinde rahatça dolaşmalarına imkan sağlanması kabul edilebilir bir karar değildir" dedi.

Antalya'nın Finike ilçesinde, kız çocuğu G.E.G. (7) ile ağabeyi İ.E.G.'nin (10), cinsel istismara uğramasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklu anne Merve A. ile üvey baba Rahmi A.'nın yargılandıkları Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi'nce geçen ocak ayındaki üçüncü duruşmada tahliye edilmesinin yankıları sürüyor. Tahliye kararına tepki gösteren CHP Niğde il başkanı Erhan Adem, bunun kabule edilemez olduğunu söyledi.
Başkan Adem, "Yapılan bu alçaklık sonrasında bu kişilerin serbest kalması ve toplum içerisinde rahatça dolaşmalarına imkan sağlanması kabul edilebilir bir karar değildir. Çocuklarımıza yapılan bu iğrençliğin ardından bu kişilerin en ağır şekilde cezalandırılması beklenirken, dışarda dolaşmalarına müsaade etmek, diğer çocuklarımıza da yapılan bir haksızlıktır. Bu karar vicdansızlıktır. Sapıkların aramızda rahatça dolaştığı bir ülke istemiyoruz. Adli tıp raporlarının ortada apaçık şekilde olduğu bir dava da hangi sebeple bu insanlar serbest bırakılmıştır. Bu davanın takipçisiyiz, çocuklarımızın yanındayız" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat