BAŞKAN ADEM, ATATÜRK’ÜN NİĞDE’YE GELİŞİNİ KUTLADI

Genel 5 Şubat 2021 12:13
Videoyu Aç BAŞKAN ADEM, ATATÜRK’ÜN NİĞDE’YE GELİŞİNİ KUTLADI
A
a
 CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Niğde’ye gelişinin yıl dönümünde bir kutlama mesajı yayınladı.

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 5 Şubat 1934 tarihinde Niğde’ye gelişinin 87’nci yıl dönümünde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde İl Başkanı Erhan Adem, kutlama mesajı yayınladı. 5 Şubat tarihinin Niğde için ve kendisi için önemine vurgu yapan Başkan Adem, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Niğde’ye gelişinin 87. yılında, o ilk günkü heyecan ve gurur hala içimizde yaşamaktadır. Genç Cumhuriyet’in kalkınmasında tarımda ve ulaşımda konumuyla önemli bir rol oynayan Niğde’miz milli mücadelenin de en önemli noktalarından birisidir. Anadolu’nun düşman işgalinden kurtulmasının ve Cumhuriyet’in ilanının ardından, Ata’mızın gerçekleştirdiği bu ziyaretle Niğde, Kurtuluş Savaşı döneminde Fransızlara karşı verdiği mücadeleleri taçlandırmıştır. Dolayısıyla Niğde halkı bugün de vatansever bir yapıda vatanına ve Ata’sına bağlılığını sürdürmektedir. Bu düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Niğde’ye gelişinin 87. yıl dönümünü kutlar bu vesileyle kurtuluş mücadelesinde gözünü kırpmadan canını veren şehit ve bugün aramızda bulunmayan, toprağa kanını akıtmış bütün gazilerimizi bir kere daha yad ederek Allah’tan rahmet dilerim.”
1000
icon
Osman Bayfidan. AKCAÖRENE KÖYÜ. İSTNBL DA YAŞAR. 5 Şubat 2021 17:44

ÜLKE ADINA HAYIRLI İŞLER YAPAN DEVLET ADAMLARI.GÖNÜLLERDE DAİMA YAŞAR VE YAŞATIRIZ. BÜYÜK KOMUTAN M.K.PAŞA Kalbimizdesin. Asla sokemezler.Işıklar içinde uyu.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat