BAŞKAN ADEM AÇIKLADI: “2 BİN 450 İŞ YERİ AÇILAMIYOR”

Genel 16 Şubat 2021 16:33
Videoyu Aç BAŞKAN ADEM AÇIKLADI: “2 BİN 450 İŞ YERİ AÇILAMIYOR”
A
a
NESOB Başkanı Alim Yeşil ile yaptığı görüşmesinin ardından açıklama yapan CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, “İlimizde yasaklar nedeniyle açılamayan 2 bin 450 işyerinin olduğu ve bu yerlerde istihdam edilen yaklaşık olarak 10 bin kişinin mağdur olduğu bilgisini aldık” dedi.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi  Niğde’de de pandemi  yasakları nedeniyle iş yerleri kapandı. Aylardır çalışamayan çalışsa bile yeterli kazancı elde edemeyen esnaf çoğu kez bu durumdan kaynaklanan sorunlarını dile getirdi. Konuyla ilgili  Cumhuriyet Halk  Partisi (CHP) Niğde  İl Başkanlığı yeni bir çalışma yaparak, Niğde Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (NESOB) Başkanı Alim Yeşil’i ziyaret etti.  CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, Merkez İlçe Başkanı Kamil Davarcı, İl Sekteri Bünyamin Kıvrakdal ve Belediye Meclis Üyesi Erdal Aydoğan tarafından yapılan ziyaretin ardından, Başkan Adem yazılı bir açıklama yaptı.

“EKMEK GÖTÜRMEK İÇİN CEPLERİNDE PARASI BİLE YOK”

 Ziyaret neticesinde edindiği bilgileri kamuoyu ile paylaşan Başkan Adem, “Pandemi sürecinde açılamayan esnaflarımızın durumu hakkında görüşme yapıp, değerlendirmelerde bulunduk. Bu süreçte ilimizde yasaklar nedeniyle açılamayan 2 bin 450 işyerinin olduğunu ve bu yerlerde istihdam edilen yaklaşık olarak 10 bin kişinin mağdur olduğu bilgisini aldık. Bu noktada geçim sıkıntıları, özellikle ödenemeyen kira ve faturalar nedeniyle, dükkân sahiplerinin ve çalışanlarının en önemli gündemi haline geliyor. Ne yazık ki bugün geldiğimiz noktada esnafımızın evlerine ekmek götürmek için ceplerinde parası bile yok. İktidar bir an önce gerekli önlemleri alarak vatandaşımızın mağduriyetini gidermelidir. Türkiye, ekonomik olarak geri zifiri karanlık bir mağarada daha da derinlere gitmektedir” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat